14.04 lts çalışma alanı kullanım sorunu

Başlatan mmaltay, 05 Mayıs 2014 - 05:15:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mmaltay

Hayırlı sabahlar. Yeni sürüme geçtiğim günden itibaren yaşadığım bir sorundur. Çalışma alanı seçicide tüm çalışma alanlarını açıp bir çalışma alanında bulunan açık pencereyi diğerine sürüklerken sistemde kitlenme oluşmakta ve sonra hata raporu gönder ekranı gelene kadar çalışma alanı seçim ekranında kitlenip kalmakta. Sistem fonksiyonları (ctrl+alt+del yada ctrl+alt+t gibi ) fonksiyonları klavye kısayolları ile kullanabilmekteyim. Fakat çalışma alanlarından herhangi birini seçip kullanamamaktayım. Sorun hakkında nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında kararsızım (?)
İleride güzel günler yaşıyacağımız aşikar. Belkide en güzel günleri yaşıyoruzdur.. Kimin umrunda..

heartsmagic

Bu sorun oluştuğunda ctrl+alt+f1 ve alt+f7 ile düzeltebiliyor musun?
Grafik kartın nedir, sürücüleri ne durumda?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mmaltay

grafik kartım nvdia gt 630m sürüleri yüklemeye çalıştım herhalde ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi beceremedim fakat birde intelin ekran kartı var o görünüyor şu an. verdiğiniz kısayollarıda sorun tekrar oluştuğunda deneme imkanı bulup buraya tekrardan o şekilde sorunun giderilip giderilmediğini yazarım. Ekran kilitlendiği zaman ya sistemi yeniden başlatıyorum yada ctrl+alt+del yaparak oturumu kapatıp tekrardan açıyorum sorun gideriliyor ama açık işlemlerimde kayboluyor dolayısıyla 5-10 dk beklersemde sistem kendisi hata verip kaldığı yerden çalışmaya devam etmekte.
İleride güzel günler yaşıyacağımız aşikar. Belkide en güzel günleri yaşıyoruzdur.. Kimin umrunda..

meda

Ekran kartınız için : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=41898.0 adresindeki konuya bakmanız fayda sağlayacaktır.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"