webmin ile vsftpd kullanımı hakkında bilgi sahiplari yardım

Başlatan muhahata, 26 Ağustos 2013 - 21:31:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muhahata

Selam ubuntu forum,
ben webmin ile vsftpd kullanıyorum webmin ile yaptığım FTP user'lara bir home direktörü belirledim ,
FTP'de google chrome ile girince istediğim yerde giriş yapıyor fakat internet explorer ile giince home direktörü yerine / ilk yerden giriyor bunu nasıl düzeltirim ?
birde firefox ile girince türkçe karakter veya 29 latin karakteri dışında bi karakter olunca ona giriş yapamıyor ''can change directory '' hatası veriyor bunları nasıl düzeltebilirim ?

heartsmagic

IE ile ilgili sorunu ne yazık ki biz çözemeyiz. Bu işi güzelce kotaran bir FTP istemcisi bakabilirsin kendine.
Firefox ile oluşan sorun ne için? Dizinler arasında gezinme esnasında mı, bağlanma esnasında mı nerede oluşuyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

muhahata

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Ağustos 2013 - 00:07:16
IE ile ilgili sorunu ne yazık ki biz çözemeyiz. Bu işi güzelce kotaran bir FTP istemcisi bakabilirsin kendine.
Firefox ile oluşan sorun ne için? Dizinler arasında gezinme esnasında mı, bağlanma esnasında mı nerede oluşuyor?

hmm ie için kötü oldu :/
firefox ta gezinirken oluyor , bildiğin üzere 29 harf dışı özel karakterler farklı şekilde görünüyor urlde bundada direk klsörü farklı gösteriyor firefox
yani gezinirkende sorun bağlanırkende,
halbuki chromeda hiç sorun çıkmıyor
yapabileceğimiz bişey var mı?

---------------
EDİT: Şöyle bişey farkettim , bu google giriyorya heryere onun url linkini alıp firefox ta deneyince giriyor ,
ama normal olarak dizinlerde dolaşılmıyor :(,
ie zaten bi problem kök diznde açıyor ftp yi :/ omg

heartsmagic

Firefox'a yönelik bir hata olabilir bu. Uzunca bir süredir FTP için Firefox ile deneme yapmadım. Eğer durum herkeste böyleyse hata kaydı var mı diye bakılabilir.

muhahata

bu firefox için çözümü şöyle denmiş bi sitede ama nasıl yapacağımı bulamadım
network.standard-url.encode-utf8 : false olacak yazıyor ama nerdeki bu ?

heartsmagic

muhahata

cagriemer

Firefox menulerinde karakter kodlamasi diye bir secenek goruyor musunuz? Simdi ilk elden Ubuntu'da hangi menudedir bakamiyorum.

if

@muhahata, iletilerinizi imlâyı gözeterek yazıp, yabancı kelimeler yerine Türkçe kelimeler kullanın lütfen.

muhahata

Alıntı yapılan: cagriemer - 29 Ağustos 2013 - 18:20:27
Firefox menulerinde karakter kodlamasi diye bir secenek goruyor musunuz? Simdi ilk elden Ubuntu'da hangi menudedir bakamiyorum.
geliştirici seçeneklerinde görüyorum , her türlü kodlamayı denedim ama olmuyor . sanırsam google kullanmalarını isteyeceğim