Ucbirimden internete baglanmak ve e-posta okumak

Başlatan natgho, 30 Ağustos 2013 - 11:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhaba arkadaşlar,
Ben arayüzümü sildim konsola alışmak için, vınn'ı konsoldan bağlamak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Bir de konsoldan kablosuz wifi seçimini nasıl yapabiliriz?
Son olarak yine konsol'dan mail okuyabilirmiyim?
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

ironic

@matrax_41, 3G bağlanma kablosuz bağlanmaya göre farklı olduğu için ordaki anlatım işe yaramayacaktır.

İngilizceniz varsa örnek bağlanma şekilleri ilgili kaynaklar:

Ubuntu ile gelen Ağ yöneticisinin komut satırı arayüzünü kullanarak
Tabi bu yolu kullanmak için 3G ayarları Ağ yönetecisinden tanımlanmış olmalı.
nmcli con up <3g_bağlantı_profili_adı> &
http://askubuntu.com/questions/94084/connecting-to-3g-modem-with-command-line/94121#94121

Ağ yöneticisi olmadan wvdial yardımıyla
http://askubuntu.com/questions/190994/how-do-i-connect-to-my-huawei-eg-1732usb-modem-from-terminal/192633#192633

E-posta için öneriler mevcut. (Sadece uçbirimden çalışanlar da verilmiş.)
http://www.ubuntugeek.com/list-of-email-clients-available-in-ubuntu-linux.html

cagriemer

Bu tip durumlarda olabildigince az mudahale etmeye calisiyoruz ama lutfen elinizi vicdaniniza koyup soyleyin. Bu baslik okuyana herhangi bir sey anlatiyor mu? Alakali alakasiz hic onemli degil, herhangi bir sey anlatiyor mu anlatmiyor mu bunu ogrenmek istiyorum sadece.

matrax_41

@ironic, ben wifi ile ilgili de soru sormuş ben onun için geçtim o başlığı.

@natgho, ben de biraz arama yaptıktan sonra cevap bulamazsan konuları açmanı rica edeceğim.

arpia

Alıntı yapılan: cagriemer - 30 Ağustos 2013 - 13:34:43
Bu tip durumlarda olabildigince az mudahale etmeye calisiyoruz ama lutfen elinizi vicdaniniza koyup soyleyin. Bu baslik okuyana herhangi bir sey anlatiyor mu? Alakali alakasiz hic onemli degil, herhangi bir sey anlatiyor mu anlatmiyor mu bunu ogrenmek istiyorum sadece.

Benim anladığım kadarıyla ki acaba yanlış mı anladım diye dönüp tekrar okuma gereği duymadım.
Arkadaş özellikle alışmak için X ortamından vaz geçmiş ve bu işleri X olmadan hangi programlarla nasıl yapabileceğini sormuş.

Örnek olarka mail için pine, mutt yada web de gezmek için lynx yada elinks, IRC için BitchX gibi programlar önerilebilir.
Pek anlaşılmaz bir durum gelmedi bana, keza cevaplar da aynı yönde.

natgho

@cagriemer, 800.000 kişilik bir platformda üst düzey yetkiliyim, konu başlık seçimini biliyorum, konuda 3 opsiyondan bahsediyorum, kirlilik olmasını istemediğimden ötürü tek başlık altında toplamak istedim, konuların ortak parametleri konsol olduğundan da konu başlığı seçimi olarak "konsol..." yaptım, yani konu başlığında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Ha siz düşünüyorsanız, isteğinize göre elbette editleyiniz, ancak yardım konusu olduğundan ortak obje olan "konsol" başlığı yardım edecek kişiye bir ön-fikir sağladığından yeterli benim kanıma göre.

Soruma dönecek olursak, teşekkür ederim ironic sayfalara şimdi göz atıyorum :)
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

cagriemer

Kim oldugunuz, ne pozisyonda oldugunuz hic onemli degil. Isterseniz on milyon nufuslu ulkenin cumhurbaskani olun, beni ilgilendirmez. Zaten bunun konumuzla da bir alakasi yok. Beni ilgilendiren sey foruma uye olurken kabul ettiginiz sartlara azami onemi gostermenizi saglamak. "Konsoldan..." basligi son iletilerde okundugu zaman bir sey ifade etmiyor. Benim bu konunuz icin baslik onerim "Ucbirimden internete baglanmak ve e-posta okumak" olurdu. Eminim ki biraz daha ozen gostermis olsaydiniz siz de cok daha uygun bir baslik bulabilirdiniz.

Cozulen basliklarin etiketlenmesi; cozuldukonusu

arpia

Alıntı yapılan: cagriemer - 30 Ağustos 2013 - 13:34:43
Bu baslik okuyana herhangi bir sey anlatiyor mu?
@cagriemer, kusura bakma ben okuduğumu cidden anlamıyormuşum zira sadece başlıktan bahsettiğini anlamadım.
Sorunu tekrar cevap vermek gerekirse, başlıktan hiç bir şey anlaşılmıyor. Benzer konuda yardım almak için arama yapan hiç kimsenin işine yarayacağını sanmıyorum.

if

natgho

Tamam arkadaşlar, hepi topu bir başlık, madem sizde sistem böyle, böyle işlesin.

if