Dağıtım Sorunları

Başlatan esenbatuhan, 10 Eylül 2013 - 18:17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esenbatuhan

Arkadaşlar bu zamana kadar çok linux değiştirdim fakat debian ve arch tabanlılar hep sorun çıkardı bende mesela ubuntu çöküp dururdu güncellemeler yükllenemezdi zorin os'da dock kayboldu elemantry os da pantheon çöktü normal debian siyah ekranda kaldı yükleyemedim arch yükleyemedim hata verdi tekrar denedim olmadı herşeyi yapsamda manjaro donanımları tanımadı güncelleme sorunu vardı onu hallettim hiç bir donanımı tanıtamadım ama çok güzel çalışan dağıtımlarda oldu mesela en iyisi sabayon kusursuz çalıştı truva linux mükemmel çalıştı foresight güzel çalıştı pisi linuxda çok iyi çalıştı gentoo yüklemiştim bi ara sabayon yükleyince sildim oda çok güzel çalıştı acaba neden olabilir debian ve arch tabanlı dağıtımların bilgisayarımda çalışmamasının nedeni ne olabilir onun haricinde rpm'li dağıtımlara bakmadım zaten.

heartsmagic

Sorun çıkabilir, mesele bu olmamalı. Mesele sen sorunu çözmek için uğraştın mı? Yoksa sorun çıktı diye sürekli dağıtım değiştirmek makul değil, hepsinde bir sorun yaşayabilirsin. Bugün olmazsa yarın olabilir, ihtimal bu. Neden olabileceğini tahmin edemeyiz ki. Normalde de edemeyebiliriz fakat sen soruna cevap isterken bizlere hiç bilgi vermemişsin. Nedir bu bilgisayar, masaüstü mü dizüstü mü? Markası/modeli, özellikleri neler? Yaşadığın sorunlar neden sonra oldu, hangi sürümlerde oldu? Çözme adına neler yaptın?

Lütfen başlığı da bir tanesi üzerine yoğunlaşarak elden geçir, ardından hangi dağıtım için sorun çözmek istiyorsan o tarafa doğru yönel. Tahmin edebileceğin üzere sorun yaşadığın dağıtımı kurmadan sana yardımcı olmamız çok mümkün değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.