[Nasıl] Ubuntu Server 32Bit 12.04 üzerinde eski bin uzantılı dosyaları açılması

Başlatan slhdvc, 21 Ağustos 2013 - 23:11:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

slhdvc

Selamlar arkadaşlar. Ubuntu Server LTS 12.04 32Bit işletim sistemi üzerine eski versiyon bir Java kurulumu yapmak istediğimde Javan'nın resmi web sitesinden temin ettiğim "J2re-1.4_2_11-linux-i586-rpm.bin" dosyasını normal ".bin" uzantısı açma yöntemleriyle açamadım. Araştırmalarım sonucu şöyle bir kod yardımı ile ".bin" uzantılı dosyayı kendi bulunduğu yere çıkarmayı başardım;

Ctrl-alt-t kombinasyonu ile konsolumuzu açıyoruz ve ilgili ".bin" dosyamızın olduğu noktaya gidiyoruz, ardından,

_POSIX2_VERSION=199209 sh J2re-1.4_2_11-linux-i586-rpm.bin

kodunu giriyoruz ve orjinal ".bin" dosyamızın hemen yanına kendi adıyla yeni bir klasöre çıkan dosyamıza kavuşuyoruz.

Not: Eski versiyon java sürümünü sistemime kuramadım ama normal yollarla açamadığımız ".bin" uzantılı dosyaları nasıl açacağımızı öğrenmiş olduk :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

slhdvc

Evet. O kod parçacığı olmadan hiçbir şekilde açamadım dosyayı.

heartsmagic

Şunu da ekleyelim o zaman başlığımıza:
http://www.gnu.org/software/coreutils/faq/coreutils-faq.html#Old-tail-plus-N-syntax-now-fails

Bir de sorayım hata tail ile ilgili bir şey basıyor muydu? Başlığı da bence böyle yapmayalım, zira her bin dosyası için bu gerekmiyor. Eski dosyaların bazıları için gerekiyordur muhtemelen.

slhdvc

Geç yanıtladığım için pardon. Başlık belki daha uygun hale getirilebilir. Elimdeki eski java versiyonuna ait bin dosyasını açmaya çalışırken herhangi bir hata vermiyordu dosya, daha doğrusu bin dosyasını açmaya çalıştıkca anladığım kadarıyla sanal bir bellek üzerinde dosyanın içindeki kurulum parametrelerini direk çalıştırıyordu ama neticede bin dosyasının bulunduğu klasöre veya başka herhangi bir yere dosyayı hiçbir şekilde açamıyordum.

Lotus Expeditor

slhdvc

Hayır alien denemedim. Hatta siz söyleyene kadar böyle bir şeyden haberim dahi yoktu :)

if

Lotus Expeditor

Belki alienle bu sağlanabilir diye düşünmştüm. (alien rpm paketlerini deb e dönüştürüyor)

if

.rpm paketleri .deb'e dönüştürmekten başka bir işlevi olmadığını bildiğim alien ile burada istenen .bin ikilik dosyasının açılması farklı konular @Lotus Expeditor.

heartsmagic