Sürücüyü kaldırmak

Başlatan neoberg, 26 Haziran 2009 - 03:12:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoberg

Merhaba,
Arkadaşlar ekran kartı sürücülerini tamamen kaldırmak istiyorum, hiç bir ayar vs. dosyası kalmayacak. Bunu nasıl yapabilirim?
Bir de compizi aynı şekilde hiç bir ayarı kalmayacak şekilde kaldırmak istiyorum. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Dağıtımım Linuxmint7 ama Ubuntu 9.04'e göre de anlatabilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Hangi sürücüyü nereden, ne şekilde kurduğun önemli. Bunu söyle ki yardımcı olsun ATI kullanıcıları.
Compiz için paket yöneticisini açıp arama yapabilirsin. Kurulu paketleri kaldır dersen isteğin gerçekleşir. Mint ne kullanıyor şu an bilmiyorum ancak paket yöneticisinde tamamen kaldır seçeneği varsa ve sen kullanırsan herşeyiyle kaldırır. Ancak garanti olması açısından neleri kaldırıyor diye mutlaka kontrol et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neoberg

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Haziran 2009 - 03:35:12
Hangi sürücüyü nereden, ne şekilde kurduğun önemli. Bunu söyle ki yardımcı olsun ATI kullanıcıları.
Compiz için paket yöneticisini açıp arama yapabilirsin. Kurulu paketleri kaldır dersen isteğin gerçekleşir. Mint ne kullanıyor şu an bilmiyorum ancak paket yöneticisinde tamamen kaldır seçeneği varsa ve sen kullanırsan herşeyiyle kaldırır. Ancak garanti olması açısından neleri kaldırıyor diye mutlaka kontrol et.
Depodan xorg ve fglrx kurdum. ekran kartım ati hd3650.
Kurulu paketleri tamamen kaldır kaldır dediğim zaman bazen homedaki ayarlarla ilgili klasörler ve dosyalar kalıyor. Başka yerlerde de benzer dosya ve klasörler kalıyor mu diye sormuştum.

heartsmagic

Tamamen kaldır dediğinde genelde bir şey kalmaması lazım. Kaldı ki aslında sürücü kurulu olsa bile xorg.conf dosyana sen başka bir sürücü işlersen hiç sorun olmaz.

neoberg

Anladım deneyeyim bir, gerçi kaldırdığım paketlerin adlarıyla arama yapıp kalan var mı bulabilirim sanırım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: neoberg - 26 Haziran 2009 - 04:00:06
Anladım deneyeyim bir, gerçi kaldırdığım paketlerin adlarıyla arama yapıp kalan var mı bulabilirim sanırım.

Elbette bulabilirsin. Hatta Synaptic'te bir bölümde kurulum geçmişi var. Ne kurmuştum diye oradan bile bakabilirsin.

neoberg

Heartsmagic,
"Genel" kategorisindeki compiz konuma rica etsem tekrar bakabilir misin. Sorun yeni bir boyut aldı da.

heartsmagic

Bakarım bakmasına ancak elden ne gelir bilemiyorum.

pilock

amacım aynı olduğu için yeni bir konu açma gereği duymadım. 'sistem ayarları'ndaki ek sürücüler kısmından amd/ati sürücüsünü kurdum. bilgisayarı tekrar başlattığımda ekran net olmamakla birlikte görünüyor ve hiçbir şeyi açamıyorum. mesela, sağdaki firefox simgesine geldiğimde ya da tıkladığımda hiçbir şey olmuyor. kısıtlı sürücüleri kaldırmaya yönelik konsol komutları nedir?

ekleme:
sorunu
sudo apt-get autoremove fglrx-amdcccle
komutuyla çözdüm.

heartsmagic

ATI bölümündeki sabit konularımızda anlatılıyor esasında sürücü kaldırma işlemi.

if

sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo rm -rf /etc/ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core