[Çözüldü] X Sunucusu Gitti :/

Başlatan exclipit, 19 Ağustos 2013 - 17:50:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exclipit

Sanırım Ubuntu Tweak'ın kapıcı aracı X server'i sildi... Ya da başka bir şey olabilir.
Normal grafik ekranı gelmedi, ben uçbirime düştüm, giriş yaptım ve "startx" dedim.

X: Cannot stat /etc/X11/X (No such file or directory), aborting
xinit: giving up
xinit: unable connect to X server: No such file or directory
xinit: server error

Yeniden kuruluma gitmem, çok kötü olur... :(

edit: başka bir bilgisayardan yazıyorum...
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry

cagriemer

Ubuntu Tweak sizin mudahaleniz disinda sildiyse bunu bug olarak bildirmek gerekir.

sudo apt-get install --reinstall xorg

Yukaridaki komutla bir deneyelim. Olmazsa baska bir sey deneriz.

exclipit

Şu anda bilgisayarım yanımda değil ama, pekala bunu denerim.

İnternet bağlantısı gerekir mi? Ben wifi ile bağlanıyorum. Grafik arabirimi gelmediğinde yine her zamanki gibi açılınca otomatik olarak internetime bağlanıyor mudur?

cagriemer

Internet baglantisi gerekecektir. Muhtemelen actiginizda bagli olmayacak ucbirimden kablosuz aginiza nasil baglanacaginizi ogrenebileceginiz birkac konu var forumda.

exclipit

Teşekkürler, deneyeceğim bugün. Tweak bunu benim bilincim dışında sildi sanırım... Bunun bug bildirimini yapmaya çalışacağım. Sonra tekrar buradan bildiririm.

if

Benim bildiğim, ağ için gerekli servisler sistem açılışında başlatıldığı için kablosuz ağınıza bağlanabileceksiniz X sunucusu başlamasa bile.

exclipit

Peki denemişken o olmazsa "şu komutu dene" diyebileceğin bir komut var mıdır if. Bugün deneyeceğim.

furkankalkan

nmcli dev wifi connect wifiadi password sifre komutuyla uçbirimden wifiya bağlanabilirsiniz. Bunun dışında yakın zamanda güncelleme vb. Veya X i çökertebilecek bişey yaptınız mı ?

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

exclipit

Yeniden yükledim apt-get komutundan, sorun gitti. Teşekkürler  :) Onun dışında güncelleme yapmıştım... Ama neden olur mu bilmiyorum.