Backtrack 5 R3 açılış sorunu

Başlatan Emre90, 15 Ağustos 2013 - 18:05:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emre90

<Merhaba arkadaşlar backtrack ta bir sorunum var. Açılışta ubuntu 10.04 yazısı geldiğinde error hatası alıyorum sanıyorum ki wireless kartından kaynaklanıyor. Fakat Linux tabanlı işletim sistemlerinde yeni olduğum için ne kadar uğraştıysamda hatayı gidermeyi başaramadım. Hata bu yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler. İyi günler,iyi çalışmalar..

Saygı düzenin anahtarıdır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

heartsmagic

Ekranda diskler denetlenecek, bekle diyor. Bekledin mi? Diğer görünen şey kablosuz kartınla alakalı olsa da açılışı etkilememeli.

Backtrack için olan soruları lütfen normal bölümlerde dile getirme, konunun yerini değiştirelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Emre90

Hocam bekliyorum ama bu hata bir türlü gitmiyor :S
Mustafa Kemal ATATÜRK

heartsmagic

Emre90

Devam ediyor açılıyor fakat bu sorun sürekli var. Anlamış değilim. Wifi adaptörüm olmadan Backtrack'ta nete bağlanamıyorum. Yani netbook'un kendi wireless kartını görmüyor.Her gittiğim yerede adaptör götüremiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2013, 14:12:49

Hocam reaver attack yapamıyorum. Üstte açtığım konudada belirttim bunu.Dün gece sabaha kadar araştırmalarımın sonucunda şunu fark ettim.Benim wifi adaptörüm Ralink 2800/3070 ve bactrack'ın sitesinde bu adaptöre fail yazmışlar.Yani backtrack 5 kendiliğinden desteklemiyor.Driver yüklemek gerekiyormuş.Linuxta yeni olduğum için beceremedim. Fakat reaver hariç herşeyi yapabiliyorum birde işin bu garip tarafı var.Bu sorunda driver sorunu.Nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim.
Backtrack'ın sitesinde aşağıdaki gibi yaziyor.  "........" olan yerleri çözemediğim için yükleyemedim.Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

root@bt:~# ln -s /usr/src/linux /lib/modules/2.6.39.4/build
root@bt:~# cd/usr/src/
root@bt:~# wget http://linuxwireless.org/download/compat-wireless-2.6/compat-wireless-2011-07-14.tar.bz2
root@bt:~# tar jxpf compat-wireless-2011-07-14.tar.bz2
root@bt:~# wget http://www.backtrack-linux.org/2.6.39.patches.tar
root@bt:~# tar xpf 2.6.39.patches.tar
root@bt:~# cd compat-wireless-2011-07-14
root@bt:~# patch -p1 < ../patches/mac80211-2.6.29-fix-tx-ctl-no-ack-retry-count.patch
root@bt:~# patch -p1 < ../patches/mac80211.compat08082009.wl_frag+ack_v1.patch
root@bt:~# patch -p1 < ../patches/zd1211rw-2.6.28.patch
root@bt:~# patch -p1 < ../patches/ipw2200-inject.2.6.36.patch
root@bt:~# make
root@bt:~# make install
root@bt:~# reboot
Mustafa Kemal ATATÜRK

heartsmagic

Yardımı diğer başlıktaki cevaba göre yapmaya çalışırım. Öteki türlü bu konularda yardım isteği olmuyor bende.

Emre90

Derdim elalemin interneti değil hocam.Zaten wps pin açığı olan modemleri kırmış olsam modeme girip kapatır sonra geri çıkarım.Çevremde airties modem de var sırf wps açığı kapansın diye reaver denemesi yapıyorum ki 5 denemeden sonra wps kendisini kitliyor. Benim amacım gerçekten bu tarz bir açık varmı varsa hangi tür modemlerde var onu test etmek hemde insanların açıklarını kendimce kapatmak. Çevremde %100 çeken wep şifreleme türüne sahip ağlarda var onlarında şifrelerini kırdım fakat kullanmıyorum. Kendi internetim varken elalemin internetinde gözümüz yok Allaha şükür. Şunu unutmayın hocam lokma karın doyurmaz fakat şefaat artırır. Kendi elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.Sizin hemen önyargılı davranmanızıda anlıyorum yinede saolun yardımlarınız için.
Mustafa Kemal ATATÜRK

heartsmagic

Bu konularda ön yargı -kendi adıma- olmazsa olmazım. Sebeplerini daha önce birçok kez yazmaya çalıştım, yine yazayım. Uğraştığın konularda eğer ciddiysen orta seviyenin üzerinde bir ağ bilgin olması gerekiyor. Eğer yine uğraştığın konularda ciddiysen orta düzeyde Linux bilgisi gerekiyor. Bu ikisini bir arada görmediğimiz kullanıcılarımızın doğrudan bu konuda sorular sorması bana ne yazık ki şüpheli geliyor. Tabi biz böyle söyleyince "E hocam herkes anasının karnında mı öğreniyor bu işleri" deniliyor. Doğrudur, kimse o şekilde öğrenmiyor ancak önce birazcık alt yapı katıyor kendisine. Henüz Linux tarafında cd komutunu öğrenmeyen birisi sonuçta bu işlerle uğraşmaya çalışıyorsa boğulur. Amacı uzmanlık olsa dahi yapamaz. 

Sen meselâ ağ kartı sürücüsü kurulumunu soruyorsun, anlamadığın yerler de yama bölümü.

Biz her başlıkta bir konu konuşmaya çalışıyoruz. Şimdilik bu başlıktaki sorununa odaklanalım, diğer konu için ilgili bir bölümde yeni bir konu açabilirsin. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Bu konu için konuşuyorum, sistemi canlı CD ile açıp ilgili bölüme fsck yapmayı denedin mi? Bölümde bir sorun olmasın? Denetlenen bölüm kurulu bölüm müdür, yoksa elle fstab dosyasına ekleme yaptın mı?