Twitter Hesabıma Müdahale

Başlatan geryildirim, 16 Ağustos 2013 - 13:36:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

geryildirim

Birisi twetter hesabıma, nasıl yaptıysa, müdahale etmiş. Benim adıma mesaj atıyor; benim attığım mesajlar ulaşmıyor. Ne yapmam lazım ve nasıl?

burk

@geryildirim Twitter hesabım yok ancak sorayım, hesabınıza erişebiliyor musunuz?

geryildirim

Bir programla ulaşmak istediğimde başarısız oluyorum; çeşitli error mesajları veriyor.  Browser üzerinden ulaşabiliyorum, ama bu gariplik hakkında hiç bir fikrim/bilgim yok.

Ayrıca browser üzerinden de ancak takip ettiklerimin mesajını görebiliyorum; ben gönderemiyorum. Daha doğrusu gönderilmiş gibi görünüyor, ama karşı tarafa bakınca ona ulaşmış olmadığı anlaşılıyor.

Dediğim gibi birisi de habire benim hesabımdan mesajlar atıyor. Şuna da şükür ki kimseye hakaret küfür mesajları henüz atılmamış.

burk

Hesabınızı başka bilgisayarlarda açtınız mı?

Şifre değiştirmeyi deneyin, şifre değişim işlemi sonraında da durum hâlâ aynıysa ortada ciddi bir sorun var demektir.

kalkan1973

Hesabınıza ulaştığınıoz an isim şifre ve twitter kullanıcı adnı hemen değiştirin... Başarabilirseniz kurtarırsınız
Evde İşte her yerde Linux

geryildirim

Denedik, bakalım. Teşekkürler... İnşallah işe yarar.

XRumer

Ayrıca hesap ayarlarınıza girip yetkilendirdiğiniz uygulamalara bakın. Bir uygulamaya veya web sitesine yetki verdiğinizde sizin adınıza tweet atabilir.

burk

Tekrar sorayım, başka bilgisayarlardan bağlandınız mı hesabınıza? Sadece kendi bilgisayarınızı kullanıyorsanız incelenmesi gereken bir durum olabilir.

geryildirim

@XRumer Ayarlarda Applications'daki uygulamaları kastediyorsanız sadece denediğim bir kaç Twitter uygulaması var. Zaten hiç birinden bağlanamıyorum; hepsinde anlayamadığım bir şekilde error meydana geliyor. Web sitesine yetki verip vermediğimi - cehaletimi mazur görün- nasıl anlayabilirim?

@ burk sadece evden kendi bilgisayarımdan bağlanıyorum.

XRumer

Alıntı yapılan: geryildirim - 16 Ağustos 2013 - 16:39:18
@XRumer Ayarlarda Applications'daki uygulamaları kastediyorsanız sadece denediğim bir kaç Twitter uygulaması var. Zaten hiç birinden bağlanamıyorum; hepsinde anlayamadığım bir şekilde error meydana geliyor. Web sitesine yetki verip vermediğimi - cehaletimi mazur görün- nasıl anlayabilirim?

Apllications arasında ne bileyim başka bir sosyal ağı Twitter'a bağlamış olabilirsiniz, bir takipçi arttırma sitesi vs. de olabilir. Ama zaten denediğiniz birkaç Twitter uygulamasından başka bir şey yoksa orada sorun yok. Bu arada o uygulamalar çalışmıyorsa, oradan hepsinin yetkisini kaldırıp, o uygulamalarla yeniden bağlanmayı deneyin. Belki işe yarar.

geryildirim

Hepsini kaldırdım. Poly isimli birisini tekrar seçtim, ama olmadı.

Error 410 hakkında bilginiz var mı?

Şimdlik gene Browser üzerinden takip edebileceğim.

serkanburda

Öncelikle sizin özelinizde insanları genel anlamda uyarmak için şu yazıyı okumayı tavsiye ediyorum: http://meren.org/blog/notlar/dolandiricilarin-sekillendirdigi-gundem-ile-turkce-twitterin-acinasi-vaziyeti/   Uygulamaların nasıl sizin adınıza tweet atabildiği konusunda fikir verir. Dikkatli olmakta fayda var.

"Error 410" galiba api değişikliği sonrasında meydana gelmiş. Twitter geçtiğimiz aylarda api versiyonunu 1.0'dan 1.1'e yükseltti. Bu durum sebebiyle bazı twitter uygulamaları  twitter hesaplarına erişemez hale geldi ve bu hata da ondan kaynaklı sanırım. Polly'i kullanmadım ama onun için de geçerli olabilir bu durum. Başka bir uygulama ile hesabınıza tekrar erişmeyi deneyin. Mesela ben birdie'yi kullanıyorum ve eksik kalsa da bazen, beğeniyorum. Yeni api ile de uyumlu çalışıyor.

Bence sizin hesabınız düşündüğünüz anlamda ele geçirilmemiştir. Suistimal eden uygulamalar vardır ve api değişikliği sebebiyle de erişim sıkıntısı çekiyorsunuzdur.

D@bbe

Alıntı yapılan: geryildirim - 16 Ağustos 2013 - 15:45:18
Denedik, bakalım. Teşekkürler... İnşallah işe yarar.
uygulamaları iptal et en son eklenenleri bilmediğini...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

geryildirim

Birdie oldu gibi. Teşekkürler.

Menü çubuğuna yerleşse ve gelen okunmamış twitleri haber verseydi çok iyi olurdu.

Buna da şükür  :D

burk

@geryildirim olay sanırım kurulan 3.parti yazılımlardan kaynaklanıyordu, kaldırıldıktan sonra durum nedir şu an?