mandriva hakkında bilgi istiyorum

Başlatan sireno52, 02 Şubat 2009 - 16:28:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam  arkadaşlar bende şu anda ubuntu  8.04.2 kullanıyorum şu an için mükemmel herşeyi türkçe a dan  z ye   herşeyi  mükemmel   ama bende bir arayış peşindeyim  hangi dağıtım daha iyi   deyip araştırıyorum  şu an için  aklıma  yatan  tek sürüm ubuntu  ama diğer dağıtımlarıda merak ediyorum open suseyi dvd olarak kurmak istedim yarı türkçe yarı ingilizce olduğu  için pek  memnun  kalmadım belkide  ben  yapamamışımdır bilemiyorum  şimdide mandrivayı  denemek istiyorum  eğer oda yarı türkçe yarı ingilizce ise  indirmekten vaz geçeceğim şimdi  soruyorum mandrivanın  türkçe  dil desteği  ubuntu  kadar mükemmelmi   
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

extremebrutal

Eren

En çok Türkçe dil desteğine sahip 1. dağıtım Pardus, 2. dağıtım ise Ubuntu'dur. Mandriva ile temel sistem genelde Türkçe gelir ama depodaki programlarda Türkçe desteği zayıf.

sireno52

Alıntı yapılan: Eren - 02 Şubat 2009 - 16:50:59
En çok Türkçe dil desteğine sahip 1. dağıtım Pardus, 2. dağıtım ise Ubuntu'dur. Mandriva ile temel sistem genelde Türkçe gelir ama depodaki programlarda Türkçe desteği zayıf.
mesela ubuntuda  amarok. k3b. ve çeşitli  ses ve video   programlar ve diğerleri  bir coğu  türkçe.    mandriva`da da türkçemi  birde  ubuntuda  bir çok  hata mesaşları türkçe    veriyor  aynı durum mandriva`da da  geçerlim  yoksa  bu hata mesajlarını ingilizcemi veriyor
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Eren

Ubuntu kadar Türkçe değil. Kullandığınız programa göre değişiyor ancak Ubuntu kadar Türkçe değil. Genelde hata mesajları İngilizce.