Skype kapanma sorunu

Başlatan osmanpavraz, 21 Ağustos 2013 - 00:46:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmanpavraz

Merhaba arkadaşlar skype açıyorum sorun yok videolu konuşma yaparken skypeden yazı gönderdiğimde kapanıyor. kaldırdım tekrar yükledim ama sorun çözülmedi

if

@osmanpavraz, uçbirimde çalıştırıp Skype'ı, çökene kadar kullanın. Çökünce çıktıları buraya geçin.

Hangi fontu kullanıyorsunuz?

osmanpavraz

osman@osman-Inspiron-N5110:~$ skype
ALSA lib conf.c:4687:(snd_config_expand) Unknown parameters CARD=PCH
ALSA lib control.c:951:(snd_ctl_open_noupdate) Invalid CTL default:CARD=PCH
ALSA lib conf.c:3314:(snd_config_hooks_call) Cannot open shared library libasound_module_conf_pulse.so
ALSA lib control.c:951:(snd_ctl_open_noupdate) Invalid CTL default
skype: hcontrol.c:326: _snd_hctl_find_elem: Assertion `hctl && id' failed.
İptal edildi (çekirdek döküldü)
osman@osman-Inspiron-N5110:~$

ubuntu hiç font değiştirmedim fonta nereden bakıyoruz...

if

@osmanpavrav, sistemin değil de uygulamanın fontunu kast etmiştim.

Aldığınız hatayı nasıl irdeleyeceğiz bilmiyorum. "İptal edildi (çekirdek döküldü)" öncekilerle alâkası olduğunu sanmıyorum çökmenin. "Çekirdek döküldü"yü irdeleyecek bilgi yok. "Debug" etmenin bir yolunu da bulamadım. Kayıt dosyaları zaten sahipli olduğundan okunamıyormuş.

Hangi sürümü bu Skype'ın?

osmanpavraz

skype-ubuntu-precise_4.2.0.11-1_i386 Bu sürüm daha önce açtığım bir konu vardı skype kurulunca açılmıyordu oradaki ayarları yapınca açılıyordu onun bir etkisi olabilirmi http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40074.0 bu link deki en son öneri ile açıyordum skype'ı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ağustos 2013 - 01:21:56

@if diğer konudan cevap atamıyorum daha önce olmuyordu sorun ilk defa şimdi bugünkü kurulumdan sonra oldu