[Çözüldü] Ubuntu Nvidia ekran kartını tam destekliyor mu?

Başlatan alihanozturk, 12 Temmuz 2013 - 00:06:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: alihanozturk - 13 Temmuz 2013 - 01:24:35
Ben 13.04 ü indirdim. LTS değil ama galiba bu. Tam bilemiyorum işte o kerneldir ekran kartıdır vs. önemli güncelleştirmelerin sürekli olacağı bir sürüm lazımki sürekli kur kaldır yükselt falan uğraşmak istemiyorum.

Bu çok imkân dahilinde değil. Sebep: Ubuntu şu an için yuvarlanan bir sürüm politikasına sahip değil. Ancak karar alındı ve önümüzdeki sürümlerde bu olacak. Senin söylediğin iey yuvarlanan sürümlere sahip dağıtımlarda rahatlıkla yapılabilir. Eğer yükseltme durumlarını düşünmek istemiyorsan o yönde bir dağıtım bak kendine. Ubuntu bir süre sonra bu şekle gelecek, en azından belirli bir yere kadar yuvarlanan olacak.

Yükseltme işlemleri de çok sancılı değil, güzel güzel yükseltip hayatına devam eden birçok kullanıcı var. Fakat ben belirli bir sürümde kalayım ancak çekirdek de son sürüm olsun dersen onun doğrudan imkânı yok. Ya kendin ek PPA ile kuracaksın bazı şeyleri ya da biraz güncellikten mahrum kalacaksın.

Kafandaki sorular cevaplandıysa lütfen: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Başlığı da daha açıklayıcı bir şekle sokarsan bizler konuyu kapatır ve yerini değiştiririz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.