[Çözüldü] Açılışta TeamViewer 8 'n otomatik çalışması

Başlatan smt_smt, 28 Temmuz 2013 - 16:35:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

smt_smt

Merhaba arkadaşlar forumlarda bakındım fakat bazı ek ayarlar da gerekiyor çözemedim. Yardımcı olabilecek olan var mı benim için önemli baya.

Sistem açılırken TeamViewer'ın otomatik olarak açılmasını isitoyrum. Aynı Windows'daki msconfig/başlangıç'dan ayarladığımız gibi.
sistem ayarlarında başlangıç  ayarları var fakat ek bir şeyler istiyor. Programı nerden seçeceğiz onu da bilmiyorum. Linuxa çok hakim değilim.

Ek olarak restart atılma vs durumlarında hesaba otomatik giriş yapılmasını isitoyrum. Forumlara baktım bunun için yine; kullanıcı ayarlarında kilidi kaldır seçeneği var fakat işlemedi her nedense

Şimdiden Telekkürler..

not: mysql server ve apache varsayılan olarak otomatikman başlangıçta açılır mı ?

edit: hesaba otomatik giriş halloldu. TeamViewer  8 kaldı :)

siberoloji

Başlangıç uygulamaları "Startup Applications" açıyoruz ve Ekle "Add" seçeneğini seçiyoruz.
Kutuları resimdeki gibi dolduruyoruz. Özellikle komut bölümü büyük küçük harfe duyarlıdır. Kaydet diyerek işlemi tamamlıyoruz.
Oturumu kapatıp tekrar açarsanız Teamviewer 8 programına otomatik olarak girebilirsiniz.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

smt_smt

bu komuu bulamamıştım bir türlü mükemmelsin dostum çok sağol :D başka bir programın yine böyle açılır açılmaz çalışmasını  istersem, yazmam gereken komutu nerden anlamam gerekir  ?

siberoloji

Genelde komut programın ismiyle aynı oluyor. Terminali açıp mesela tea yazdıktan sonra Tab tuşuna basarsan otomatik tamamlama özelliği var onu kullanabilirsiniz acaba bu komut var mı diye. Ya da
echo $PATH
komutu sonucunda gösterilen klasörlerin içerisindedir aradığınız komut. Ubuntu bu klasörlere sırayla bakar.

burk

Ayrıca sorun çözüldüyse lütfen; cozuldukonusu

krwlng

ne olur ne olmaz diyerek teamviewer --daemon start

komutunu da başlangıca eklerseniz olası sürprizlerden kurtulmuş olursunuz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

furkankalkan

Mysql ve Apache daemon programlardir. Bunları başlangıçta çalıştırmak için forumda yeterli bilgi mevcut. 
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Apache ve mysql kurulduktan sonra ekliyorlar kendilerini esasında. Sorun olursa ayrıca bakılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.