[Çözüldü] Sanal makinede Debian yükleme sorunu

Başlatan iskenderoguz, 19 Temmuz 2013 - 21:25:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskenderoguz

VMware kullanarak internet üzerinden kurulan cdyi kullanarak (netinst) debian 5 kurmaya çalışıyorum. Yüklemenin configure package manager kısmında yansı olarak Türkiye'yi seçiyorum. Daha sonra ise configure apt işlemine geçiyor. Bir süre sonra ekrana bir uyarı geliyor. .
Acaba bu neden böyle oluyor? Şimdi ben bu adımı geçsem paket depolarına ulaşmakta sorun yaşar mıyım?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Temmuz 2013 - 22:49:46

Debian'ı yükledim ve malesef depo adresleri etkin değil. Yani internetten paket indiremiyorum. Acaba Debian 5 için nasıl yansı eklerim?

Eludecraft

İnternete bağlanamıyor, e kurulumda da driver kuramazsın. Eeh. Nasıl yaptığını merak ettim.

Bu arada Debian 5 stabil midir?

iskenderoguz

internete bağlanmada sorunum yok. sorun sadece debian 5 e destek kesildiği için depo adreslerinin artık geçersiz olması.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2013 - 10:47:14

Sorunu hallettim: http://ohmydays.net/a/wp/2012/05/06/debian-5-lenny-repositories/