Ubuntu Kurulumu- Grub Problemi

Başlatan ekotrance, 29 Haziran 2013 - 19:35:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekotrance

Merhabalar,
Uzun süredir olmasada bir süredir linux dağıtımlarına aşinayım,gerek virtualpc gerekse kendi bilgisarımda 2. hatta 3. işletim sistemi olarak bir şekilde hep linux kullanmışımdır. Fakat Ubuntu 13.04 dağılımını kurduğumda daha önce hiç karşılaşmadığım bir problemle karşılaştım. Öncelikle uneedbootin ile ubuntu 13.04 kurulumunu dev/sda6 bölümüne önyükleyiciyi ise dev/sda bölümüne kurdum. Bilgisayarımı tekrar  başlattığımda grub hata verdi ve bende düzeltemedim. Aynı kurulumu tekrar aynı şekilde yaptım bu sefer grub hiç açılmadan direkt windows7 başladı. tekrar tekrar tüm bölümlere kurmama rağmen hiç birşekilde grub dolayısıylada ubuntuyu başlatamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayarım Lenovo Z570AT

heartsmagic

Grub ne hata vermişti ilk seferinde? UEFI vs. var mı bu makinede?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekotrance

Malesef hatayı hatırlamıyorum, neredeyse bütün ekranı kaplayan komutlar dizini çıkmıştı. Ve malesef uefi hakkında bir bilgim yok.

heartsmagic

Bu yeni bir makine mi? Yeni makinelerde UEFI mevcut.
Forumdaki "Yeniden Grub2 kurulumu" isimli başlığa bakabilirsin. Grub'u kurdurursun sonra tekrar duruma bakarız.

ekotrance

yani yeni bilgisayar sayılır; intel 2430m cpu, nvidia 520m var üzerinde 2 sene dolmadı alalı. Peki deneyince size buradan ulaşırım. Teşekkürler.

heartsmagic

2 senelikse UEFI olmayabilir, pek emin değilim ama.