GRUB 'the same hard drive for core.img. core.img' problemi

Başlatan araknafobia, 12 Mart 2016 - 14:49:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

araknafobia

Merhaba arkadaslar.

Fazla uzatmayacagim log dosyasinda durumu anlayacaginizi dusunuyorum kisa ozet soyle:

Aldigim yeni SSD mi gparted ile partitiona boldum ve HDD kurulu olan Minti SSD ye klonladim. gparted dan copy and past yontemi ile yaptim. Ardindan grub ile bu yeni partitionu da gormesini sagladim ancak grubda ki yapilan bir iyilestirmeden oturu core.img dosyalarini ayni gordugu icin beni surekli HDD de bulunan sda6 ya bagliyor ben sdb2 SSD ye gitmek istiyorum. Grub sayfasinda bana Mint on sda6 ve Mint on sdb2 olarak gostermesine ve ben sdb2 yu secmeme ragmen actigimda sda6 da buluyorum kendimi.

ek olarak grub-repair ilk acilista bana 1000GB lik buldugu HDD nin removable olup olmadigini soruyor.

Konu hakkinda bilgisi olanlardan yardim bekliyorum. Tesekkurler iyi forumlar herkese.

EDIT: Monster Abra v5.2 marka bilgisayar kullaniyorum. AHCI acik.

GRUB report:
http://paste2.org/AKEnyJnK

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

araknafobia

az once gemileri yakip sdb2 ya yeni bir mint kurdum kurarken boot edecegi yeri sordugu kismada sdb2 yu sectim ancak yine sonuc yok.Rapor yine bu `ikisi ayni diyor`.
benim bu yaptigim Grub`u sdb ye kurmak mi emin degilim. Degilse nasil Grub`u sdb ye kurabilirim

heartsmagic

Kurulum yeri olarak sbd'yi işaretlediysen oraya kurulmuş olması gerekiyor. Öteki türlü elle kurmak için forumdaki "Yeniden Grub2 kurulumu" başlığına bakabilirsin. Makine ilk hangi diskten açıyor sistemleri? Haliyle senin istediğin şeyin olması için ikinci diskten açması lazım. Orada kurulu olan sistemin Grub dosyalarına bakabiliriz ayrıca. /boot/grub/grub.cfg gibi.

araknafobia

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2016 - 15:26:51
Kurulum yeri olarak sbd'yi işaretlediysen oraya kurulmuş olması gerekiyor. Öteki türlü elle kurmak için forumdaki "Yeniden Grub2 kurulumu" başlığına bakabilirsin. Makine ilk hangi diskten açıyor sistemleri? Haliyle senin istediğin şeyin olması için ikinci diskten açması lazım. Orada kurulu olan sistemin Grub dosyalarına bakabiliriz ayrıca. /boot/grub/grub.cfg gibi.

Ahh... benim hatam. Kurulumda direk kurduğum yeri seçmişim root SSD yi değil. Şimdi tekrar düzeltip yaptım, şuan yeni kurulan Mint'in içindeyim (sanırım :) )

Hatırlatma için tekrar teşekkürler.

Ancak gerçek soruna çözüm bulamadım. Dayanamyıp format attım. :(

heartsmagic