skype kamera gelen görüntü perdeleme hatası

Başlatan endereser, 12 Haziran 2014 - 09:51:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

endereser

Oncelikle kamerayi kullanan bir uygulama olmadigini teyit ettik Sonrasnda asagidaki komutlari uyguladik

ender@xubuntu-ender:~$ sudo -i
[sudo] password for ender:
root@xubuntu-ender:~# echo "0" > /sys/bus/usb/devices/2-2/bConfigurationValue
root@xubuntu-ender:~#

Daha sonra vlc player da ortam yakalama aygitlarina baktigimizda once iki satir olan aygit listesi tek satir olarak /dev/video0 olarak gorundu Bunu sectik ve vlc ortam yakalamada kendi goruntumu net olarak gordum Dahili kameranin isigida yanmiyordu

Ek not : Dikkatimi ceken bir sey oldu O da vlc de ortam yakalama islemi yaparken ekranda vlc disinda baska bir yere tikladigimizda kameradan goruntu gelisi kesiliyor fakat vlc ortam yakalama capture islemine devam ediyordu Zannedersem bu konumuzla alakal olmayabilir ama yine de belirtmek istedim

if

Alıntı yapılan: endereser - 23 Haziran 2014 - 00:09:57
Oncelikle kamerayi kullanan bir uygulama olmadigini teyit ettik Sonrasnda asagidaki komutlari uyguladik

ender@xubuntu-ender:~$ sudo -i
[sudo] password for ender:
root@xubuntu-ender:~# echo "0" > /sys/bus/usb/devices/2-2/bConfigurationValue
root@xubuntu-ender:~#

Daha sonra vlc player da ortam yakalama aygitlarina baktigimizda once iki satir olan aygit listesi tek satir olarak /dev/video0 olarak gorundu Bunu sectik ve vlc ortam yakalamada kendi goruntumu net olarak gordum Dahili kameranin isigida yanmiyordu

Güzel, böylece dahili kamerayı kapatmış olduk. Şimdi

sudo -H gedit /etc/rc.local

komutu ile açılacak dosyanın içine

echo "0" > /sys/bus/usb/devices/2-2/bConfigurationValue
komutunu

exit 0

satırının hemen üstüne yazın. Yeniden başlattığınızda dahili kameranın kullanılmıyor olması gerek.
Şimdi, Skype'ı açtığınızda görüntü nasıl?

Alıntı yapılan: endereser - 23 Haziran 2014 - 00:09:57
Ek not : Dikkatimi ceken bir sey oldu O da vlc de ortam yakalama islemi yaparken ekranda vlc disinda baska bir yere tikladigimizda kameradan goruntu gelisi kesiliyor fakat vlc ortam yakalama capture islemine devam ediyordu Zannedersem bu konumuzla alakal olmayabilir ama yine de belirtmek istedim

Daha önce olmayan bir durumu mu bu?

endereser

/etc/rc.local dosyasi icindeki istediginiz degisikligi yaptik Bilgisayari kapatip actik ve skypeyi calistirdik fakat degisen bir durum yok
Vlc ile ilgili tecrube galiba hep olan bir durumdu