[Çözüldü] League of Legends [LoL] Grafik sorunu

Başlatan Conixcit, 28 Nisan 2013 - 12:56:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conixcit

Tekrardan herkese merhaba,
Her nekadar linux oyun için olmasada wine ile birçok oyun oynanabilmekte. Benim yaptığım şey 3d çizim (blender) ubuntu'da daha fazla performans alıyorum. Onun dışında oynadığım 2 oyun var. 1. minecraft;
minecraft ".jar" uzantılı olduğundan windows'dakinden bile fazla fps almaktayım.
2. League of Legends yani kısaca LoL;
Ama bendeki lol'de bir sıkıntı var, oyunda gölgeler yok. Yani şöyle diyeyim bir sahne düşünün gölgenin olmamsı için ışığında olmaması gerekir. -umarım kafanızı karıştırmadım- wine oyunu çözerken sanırım ışıkları çözemedi ve ışıklar gözükmüyor. Ama youtube'dan izlediğim bir video'da çok basit bir şekilde "Play on Linux" adlı uygulama ile yüklemişti adam. Bende o şekilde yükledim. (bkz : https://www.youtube.com/watch?v=pz4eWUXsojw bahsi geçen video),

Bende gözüken şekil;

Olması gereken;

Her ne kadar uzun zamandır böyle olduğu için alışsamda, orjinali gibi olsada iyi olur. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Tags -karanlık,LoL çok karanlık linux,lol gölge yok,league of legends,ışık yok-

egetun

Bayağı geceymiş gibi oynuyorsun :)

Selam. Karşılaştığın sorunun çözümü aslında senin bilgisayarın ile alakalı. Ekran kartı sürücüleri ve diğer bileşenlere göre, aslında Wine temelli olup kullanımı kolaylaştıran PlayOnLinux'ta LoL'ün çalıştırdığı önek'e (Pardus için paketlerken prefix'i bu şekilde çevirmiştim) farklı sürücüler kurman gerekebilir. Şu an için verebileceğim tek öneri, buradaki bağlantıdan detayları incelemek olacaktır.

Bir de, LoL'e güzel bir alternatif, Heroes of Newerth vardır. Onu da bir dene istersen ;)
Deniz Ege Tunçay | egetun.com

Conixcit

Başka bir konuda, başka bir şey için yardım alırken. Ubuntu ikonuna basıp "Yazılım & Güncellemeler"i açtım. Oradan ek sürücelerden en çok önerilen'i seçtim. Sonuç mu ?
İşte sonuç :))

if

@Conixcit, çözüldü yani? Peki ne kurduğunuzu hatırlıyor musunuz?

Conixcit

Evet çözüldü hocam ek sürücüler kısmından en üsttekini seçtim. Onu seçmem ile birlikte wine ile açtığım tüm oyunlarda gözle görülür bir performans artışıda oldu.