Temel Kurulum ve XFCE

Başlatan auroraborealis, 21 Mart 2013 - 21:45:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

auroraborealis

Debian kurmak istiyorum yalnız temel kurulum şeklinde. Sadece temel işletim sistemini kurup sonrasında xfce'in güncel sürümünü kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Hangi ISO kalıbını indirmeliyim ve aşamalar ne olacak? Araştırdığım kadarıyla sağlıklı bir bilgi bulamadım.

heartsmagic

Büyük ihtimalle "netinstall" ISO'sunu indirip yapacaksın. Fakat Debian kullanan birilerinin yorumu daha sağlıklı olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

auroraborealis

Teşekkürler. Yardımcı olacak arkadaşlar yorumlarını bekliyorum.

Kadir Can

Burada eski bir sürüm de olsa kurulum rehberi var. Buradaki adımları takip etmelisiniz.
Temel sistemi kurup üstüne masaüstü ortamı kurmak zor değil, kurulum yaptığınız arayüzü okuyarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer hala tam olarak emin olamıyorsanız önce VirtualBox üzerine bir kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.
Aklınıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyin.
"Kararlı" sürüm mü kullanacaksınız "Test" sürümü mü?
İyi günler.

0xdeadbeef

Debian'in xfce kaliplari mevcuttur.Bu kaliplar sayesinde rahatlikla kurulum yapabilirsiniz ve xfce'yi guncelleyebilirsiniz..
Ag'dan kurulum kaliplari sayesinde de bu islemleri yapabilirsiniz.
Ben xfce kaliplarini denemeniz acisindan indirme adreslerini ekliyorum secim size kalmistir.
Debian wheezy
32 bit
cdimage.debian.org/debian-cd/7.0.0/i386/iso-cd/debian-7.0.0-i386-xfce-CD-1.iso
64 bit
cdimage.debian.org/debian-cd/7.0.0/amd64/iso-cd/debian-7.0.0-amd64-xfce-CD-1.iso
Debian testing
32 bit
cdimage.debian.org/cdimage/weekly-builds/i386/iso-cd/debian-testing-i386-xfce-CD-1.iso
64 bir
cdimage.debian.org/cdimage/weekly-builds/amd64/iso-cd/debian-testing-amd64-xfce-CD-1.iso
Amac balik vermek degil, balik tutmasini ogretmek...

auroraborealis

Cevaplar icin tesekkur ederim. Mini ISO kurulumunda veya normal kurulumda eth0 veya wlan0 baglantilarim kurulum esnasinda taninmiyor. Bu konuda yapabilecegim bir sey var mi?

if

@auroraborealis, bağlantıları elle yapılandırmanız gerek. Ağ bağlantısı mı görünmüyor?

karboran

Debian Xfce Stable kurdum. Ama xfce güncel sürüme yükseltemedim, nasıl yaparım ?
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Lock

Güncel derken debian pek güncel değildir.Bu yüzden yükseltememiş olabilirsiniz.

karboran

Sorunu çözdüm arkadaşar yabancı bi siteden faydalanarak , sonra türkçeleştirdim.

Xfce üst sürüme yükseltme
http://yusufduzgun.com/2013/07/14/debian-xfce-son-surume-4-1-yukseltme-xfce-4-1-upgrade/
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Alquimista

Alıntı yapılan: auroraborealis - 11 Haziran 2013 - 09:17:25
Cevaplar icin tesekkur ederim. Mini ISO kurulumunda veya normal kurulumda eth0 veya wlan0 baglantilarim kurulum esnasinda taninmiyor. Bu konuda yapabilecegim bir sey var mi?

Konu biraz eski ama yine de bu başlıklar sonradan da okunacağı için yazasım geldi. eth0 için olmasa da wlan0 için sürücünün ilk etapta yüklenmemiş olması normal sayılabilecek bir durum (en azından Debian kullanıcıları için). Sözgelimi oldukça yaygın olan Intel wireless kartlardan birine sahipseniz firmware-iwlwifi ve wireless-tools paketlerini yüklemek (gerekirse küçük bir modprobe iwlagn ve akabinde ifconfig wlan0 up komutu) bu tanınmama durumunu ortadan kaldıracaktır. Bu gibi durumlarda şu başlıktaki çıktıları verilirse yapılabilecek bir şeyler muhakkak olur.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.