Xubuntu problemlerim

Başlatan zbrkxbr, 02 Nisan 2012 - 15:03:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zbrkxbr

Arkadaşlar ben Pardus - Ubuntu - Kubuntu - Fedora - Mint - Mint Debian - Pear OS - Xubuntu - Arch- Knoppix - Debian dağıtımlarını denedim ve şün anda Xubuntudayım

ancak çözemediğim çok fazla sorun var

Birinci olarak
Bende bir onboard ses kartı (HDA Nvidia)

Bir de Dell Sound Blaster Live ! var böyle gözüküyor ama Dell frimasıyla bi alakası yok cihazın laptop değil desktop kullanıyorum bilgisayarım toplama.

Soruma gelelim. Ben HDA Nvidia ile ses alıyorum ancak şimdi ana ses çıkışı olarak o kartı gösteremedim gitti. Ubuntuda pluseaudio ile Sound Blaster i devredışı bırakıyordum işim halloluyordu bunda öyle bir seçenek de yok aksigibi. SAdece saçmasapan bi düzenek ekleme menüsü var okadar.

İkinci soruma gelelim.
Windowsta öğeleri topluca seçerek taşıyabiliyordum bunda (örn: masaüstü simgeleri) masaüstündeki simgeleri toplu olarak taşıyamıyorum. Hepsini seçiyorum tıkladığım geliyor.

Böyle basit problemlerden ötürü böyle sıkı bi dağıtımdan vazgeçmek istemiyorum. Lütfen yardım edin

heartsmagic

Ses sorunu için:
alsamixer ile ses kartı seçimi yapabiliyor musun?

Taşıma meselesini bilemiyorum, mantıksız görünüyor aslında öyle olması. Diğer kullanan arkadaşlardan geri bildirim almak lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zbrkxbr

Evet

F6 ile

Sürüm Xubuntu11.10

heartsmagic

Ses sorunu çözüldü mü yani?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zbrkxbr

Hayır HDA Nvidia yı hala ana ses kartı olarak tanımlatamıyorum.
Melesa klavyeden sesi açmaya çalıştığımda Sound Blaster ın ses iaçılıyor

(ozbrk benim eski profilim tesadüfen girdim onunla ozbrk yı silebilirseniz sevinirim)