Telefon ve baz istasyonları hakkında yazılım geliştirme yardımı

Başlatan decoma, 09 Mayıs 2013 - 15:48:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decoma

merhabalar
benim ünivde son senem yarım dönemlik bir unix progrmalama verildi.pek bişey anlayamadım ben.
hoca final yerine geçecek bir socket programlama proje verdi sizlerden yardım isteyecekt.aşağıdaki *bağlantıda belirtilen projeyi yapmamızı istedi.biraz özetlemek gerekirse
4 tane telefon 2 baz istasyonu ve bir hedef var.bu telefonlar baz ile irtibatı kesmeden ve pili bitmeden hedefe ulaştırmak gerekiyor.

acil yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar
http://www-scf.usc.edu/~vchandak/ProjectSpecs/EE450_Socket_Programming_Project_Fall09.pdf

if

@decoma, bir proje önermiyor, size verilen ödev için yardım istiyorsunuz ama ne için yardım istediğinizi de açık değil. Neyi yapamadınızı söyleyin bari.

decoma

socket programlamada istemci sunucu kısmını oluştururum yalnız bunları telefonla nasıl ilişkilendirecem telefonu baz istasyonu sınrlarında olduğununu nasıl belirtmem gerekiyor ve fork( ) oluşturmak gerekiyor sanırım bu fork konusuna biraz yabancıyım açıkcası

monthy_python

decoma, ben python öğreniyorum zevkine, okul falan yok yani.
yabancı bir foruma bir soru sordum bir kere, "falan şey nasıl yapılır" gibi. Nasıl sert bir geri dönüş aldım anlatamam, "biz senin ödevini niye yapalım" gibi.
ödev mödev yok halbuki.
Karşıdaki insan bilemez doğal olarak, tembelliğe saran öğrenci miyim, ne ayakım ben...

şimdi "al bu sana güzel bi proje olur" derseniz kendi ödeviniz hakkında, terslenir insanlar, gıcıklanır.
doğru olan şu:
1- problem budur
2- ben şunu yaptım bu konuyu çözebilmek için.
3. şurada takıldım, yardımınızı rica ediyorum.

yoksa kimseye güzel proje falan değil sizin ödev.

decoma

istmeden yazım o cümleyi düzelttim ama tembelik yapıp ödev yapmıyorum değil elimde görüntü işleme yapay zeka ysa ve php ile okuln ders programını hazırlama projeleri var.ve bu  dedğim unix projesinin 2haftalık süresi var ve ben unix hakkında fazla bilgiye sahip değilim öğrenmekte zaman alır.yoksa tabiki unix ile ilgili proje hazırlamak isterdm hem sevdiğim zevk aldığım bir konu ama zaman darlığından dolayı belki hazır kaynaklar vardır veya yol yöntemini biliyorsunuzdur diye söyledim.
yanlış bişey ima etmişsem özürlerimi borç bilirm

decoma

heartsmagic

Yol yöntem konusu için birileri bir şey söyleyebilir mi bilmiyorum ancak ben konuyu böldüm.
Ayrıca, eğer şu ana kadar kodladığın bölüm varsa ve takıldığın bir yer mevcutsa lütfen buraya aktar ki en azından o konuda tecrübe sahibi olanlar yardım edebilsin sana. Aksi takdirde kimseden ses çıkmayabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

Takıldığınız ve sorun yaşadığnız noktayı belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz. Şu an ne yaptığınızı ya da yapamadığınızı bilmediğimiz için herhangi bir şey söylemek zor. Örneğin cep telefonu ünitelerini gerçeklemek için hangi opsiyonu seçtiğinizi dahi belirtmemişsiniz (i & ii). Ne söylenebilir ki şu durumda? Birisi ii. yöntem için öneride bulunsa siz i. yöntemi seçtiyseniz verilen tavsiye haybeden verilmiş olacak. Şu an verilen her bir öneri farazi olur.

Seçtiğiniz yöntemleri, gerçeklediğiniz kodları ve takıldğınız noktaları belirtebilir misiniz yardımcı olabilmemiz için. 
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

decoma

öncellikle cevaplarınz için tşkler
CepTel.cpp dosyasında iki işlem için fork (proses)oluşturdum biri baz istasyonuna olan uzaklığı kontrolu için dosyadan veri okuyacak diğeri ceptelefonlarının hızlarını ve yönlerini okuyacak hedef için.istemci ve sunucu oluşturdm ayrıca  baz istasyonu için.baz istasyonu ve ceptellerin sürekli haberleşmesi için ne yapmam gerekiyor bu kısmı çözemedim