12.10 Masa Üstü ve Kenarlıkların kaybolması ve ekran kartı sorunu

Başlatan GamsızZz, 22 Nisan 2013 - 16:34:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GamsızZz

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Ubuntu desktop 12.10 serisini kuruyorum ve sorunu kendim çözebilmek için yaklaşık 5-6 kere sistemi yeniden yükledim fakat olmuyor.
İlk olarak Ubuntu sistemini kurduğumda pc çok fazla efor sarfediyor ve batarya çok kısa sürede bitiyor.
İkincisi Bilgisayarımda 2 adet ekran kartı var hd4100 ve 7730m atinin bu sürümleri hakkında 12.10 la ilgili sorunlar olduğunu gördüm internet üzerindeki çözümlerden herhangi birisini gerçekleştirdiğimde Masaüstü menüsü ve kenarlıklar gidiyor.
Çözümlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

if

@GamsızZz, kurulumu burdan[1] gerçekleştirin.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37801.0

Kurulum bittikten sonra
amdconfig --pxl komutunun çııktısını buraya geçin.

GamsızZz

The system is running low-graphics mode! uyarısı geliyor başlangıçta ve pc açılmıyor o uygulamarı yükleyince?
BU şekilde verdiğiniz komuttan da bir sonuç alamıyorum. Ayrıca söylediğim gibi bilgisayar performansı çok yüksek windowsta en yoğun grafikte açılmayan fan hiç kapanmıyor neredeyse.

heartsmagic

@GamsızZz, en azından kurulum aşamalarının nasıl gittiğini buraya geçmen gerekiyor. Sağlıklı bir şekilde kurulum oldu mu olmadı mı anlamamız lazım. Kurulumu yapıp sistemi başlatmadan evvel, tek tek uyguladığın komutların çıktısını buraya geçersin yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlar da yorumlarlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

avasl

sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy

Ben aynı sorunu bu kodlarla çözdüm ama sizde işe yarar mı bilemiyorum.