Football Manager 2013 - Wine FATAL ERROR

Başlatan erdnctr, 19 Mayıs 2013 - 23:54:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdnctr

Arkadaşlar OS Ubuntu 13.04 (64bit) ve sadece birkaç gündür kullanıyorum. İlk kez Windows dışında bir sistem kurdum ancak Windows ile olan tüm bağlarımı kopartmak istiyorum artık. Bunu yapabilmem için de benim için önemli olan bazı uygulamaları burada da kullanabilmem gerekiyordu. Bu nedenle Wine'ı kurdum. Başlarda her şey güzeldi. Ta ki FM 2013'ü oynamak aklıma gelene kadar.

Steam'i halihazırda kurulu olan Windows/Program Files dizininden Wine ile çalıştırdım. (Oyunu Steam'den aldığım için Steam'den bağımsız çalışmıyor.) Hesabıma giriş yaptım. Sanırım oyunu ilk açmaya çalıştığımda DirectX hatası almıştım. O nedenle DirectX'i de Wine ile birlikte kurdum. Hatta Wine kütüphanesine yabancı bir internet sayfasında gördüğüm birkaç dll dosyası ekledim. Böylece oyunları oynayabileceğimizi söylüyordu o sayfada. Ve Steam'e geri dönerek, FM'yi çalıştırmayı tekrar denedim ancak bu seferde FATAL ERROR aldım.

Eğer bu sorunu da halledebilirsem Windows'u tamamen silmeyi düşünüyorum. Ve sırf FM oynayabilmek için Windows kullanmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aldığım hatanın detayları bu resimde var. Oradan daha rahat anlayabilen birileri çıkacaktır diye umuyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.