[Çözüldü] Ek sürücüler yazılımını kurdum unity gitti ?

Başlatan grey123, 17 Nisan 2013 - 01:41:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grey123

Ben bu ubuntunun kapanmama sorununu yaşayanlardanım üstelik daha bikaç saat öncesinde sistemi kurmama rağmen.
Asıl sorunum şu şimdilik. Ekran kartı driveri bu soruna sebep oluyor diye yazılım merkezinden ek sürücüler kurdum sonrada olan tek sürücüyü pasif hale getirdim programın seçeneklerinden.Şimdi ubuntuyu açıyorum fakat unity yok *hiçbir şey yok.Bunu nasıl düzeltebilirim.
Terminal açabiliyorum allahtan şu anda da usb den başlatılan ubuntudan yazıyorum çünkü hiçbişeye erişemiyorum. :o
Ekran kartı driverini terminalden açabilirmiyim.Driver ise şu konudaki ati driveri
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37643.0
Hepimiz bir'iz.Yani ben , biz olduğumuz zaman 'ben'im...

heartsmagic

Eski sürücüyü kurduysan kaldırman gereken sürücü: fglrx-legacy
Şu başlığa bakabilirsin: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20283.0

Orada xorg-driver-fglrx paketi yerine üstte söylediğim paketi kullanırsın kaldırmak için.

Başlığımızı da ATI bölümüne taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

guopx

Grub ekranında (Recovery mode) Kurtarma kipini seçip sistemi başlatabiliyorsanız yeniden kuruluma gitmeden sistem üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
Ubuntu için gelişmiş seçenekler > kurtarma kipi > failsafex güvenli grafik kipinde başlat
@heartmagic'in dediği üzere fglrx'i kurtatma modunda kaldırmayı deneyin.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

grey123

ctrl+alt+t ye bastım terminal açıldı buradan firefox yazdım açıldı fakat açılınca terminale kod yazamadım .dosya terminalden 2.sini açtım uçbiriminin
Şu konudaki baştaki kodlarla driveri kaldırdım.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20283.0
Sonra tekrar kendi konuma dönüp eskiden kurduğum gibi driveri kurdum şu anda da yeniden başlatıcam.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37643.0
Hayırlısı ???

Maalesef olmadı ekran kartını kurdum fakat aktif duruma getiremiyorum sanırım ek sürücülerden pasif konumda hala
alalah varsayılan ayarlara dönmesi gerekmiyomuydu acaba :o

Sanırım ben driveri kaldıramadım

Package 'xorg-driver-fglrx' is not installed, so not removed
Sıralanan paketler otomatik olarak kurulmuştu artık gerekli değiller:
  calligra-l10n-engb cdparanoia k3b k3b-data k3b-i18n kde-l10n-engb
  kde-l10n-tr kde-l10n-zhcn kdevelop-l10n kdevelop-php-docs-l10n
  kdevelop-php-l10n language-pack-kde-en language-pack-kde-tr libflac++6
  libk3b6 libkcddb4
Use 'apt-get autoremove' to remove them

Ben tam olarak bu konudaki driveri kaldırmak istedim fakat olmadı nedense yalnız o konudaki mesa bendeki sürücü legacy ben tam olarak şu kodlarla kurduğum sürücüyü kaldıramadım

sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy

iki konudan birleştirdiğim şu komutla legasy sürücüsünü kaldırdım sanırım  :o

sudo apt-get remove fglrx-legacy

heartsmagic

legacy kurduysan onu kaldıracaksın zaten. Şu an son durum nedir?

grey123

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Nisan 2013 - 10:27:39
legacy kurduysan onu kaldıracaksın zaten. Şu an son durum nedir?
Son durum hiç iç açıcı değil şöyleki güvenli modda bahsettğiniz yere geliyorum fakat menüleri şekilde açamıyorum çünkü hiçbişeye tıklanmıyor veya klavyeyle seçemiyorum.Enteresan olan hiçbirşekilde formatta atamıyorum fakat ubuntuyu başlatıp grafik ortamı olmadan terminalden firefoxu başlatabiliyorum buraya yazabiliyorum.acaba ekran kartımı bozuldu  :o

sudo apt-get remove fglrx-legacy

Az önce yaptım oldu ekran kartını kaldırıp sistemi yeniden başlatınca düzeldi ve şu anda ekran kartıyla ilgili sistem sorunu iletisi veriyor amdcccle ile ilgili sorun var maalesef.Ben kaldırıp düzelsin diye bir daha yüklüyordum sürücüyü ondan açılmıyomuş.Bu amd nin sürücüleri ubuntuda niye bu kadar sorunlu anlamıyorum.yukardaki  kodla sadece kaldırdım.
Tekrar kurmadım çünkü daha öncede çekirdek döküldü gibi bir hata vermişti.Bir de bu bilgisayar kapanmama sorunu bence bu amd sürücülerinden kaynaklanıyor.Şahsi fikrim tam olarak bilmiyorum fakat ne zaman kaldırsam düzgün kapanıyor ubuntu. Hani şöyle söyliyim ekran kartını yüklüyorum hata veriyor e kaldırıyım diyorum videoları düzgün izleyemiyorum yüklü olsa sistem kapanmıyor eh artık yani ne desem bende bilemiyorum.Şöyle söyliyim şu bilgisayarın tarihinde ubuntu yüklediğimden beri attığım kadar reset atmadım:)

heartsmagic

Kapanma sorunu için açtığın başlığa grafik sürücüsü bilgisini neden eklemedin?