gparted – disk, ünlem işareti

Başlatan delicesineseven, 17 Nisan 2013 - 16:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

WD My Book 2 TB disk kullanmaya başladıktan kısa süre sonra anlam veremediğim bir şekilde bozuldu. Okuma hızı çok düşük, sistemi kilitliyor v.s.

Aslında bunu garantiye göndermem lazım. Ama kullanmaya devam ediyorum. Şimdi gparted'da diski açtım ve resim ekledim. Ünlem işareti var. Bu ne manaya geliyor?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ekremsenturk

Bölümler kullanımda olduğu için, üzerinde Gparted ile işlem yapılamaz. Bölümleri sağ tıklayıp, "ayır" seçmelisin.

delicesineseven

ayır dedim ama ayrılmıyor. Sistemi yeniden başlatıp bir deneyeyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2013 - 18:12:11

sistem yönetim disk aracını çalıştırdım. birimin bağını kaldır yaptım. Ve ünlem işareti kalktı. İlginç değil mi?
Gparted ile ayır diyorum ayrılmıyor.
ama gparted ünlem işaretini anlamış oldum teşekkürler.

matrax_41

sudo mkdir /media/mybook
sudo mount /dev/sdb3 /media/mybook komutu verip bağlanacak mı bir bakalım. Bağlanmazsa hatayı buraya geçersin.

delicesineseven

~ $ sudo mkdir /media/mybook
mkdir: `/media/mybook' dizini oluşturulamıyor: Dosya var
~ $ sudo mount /dev/sdb3 /media/mybook
mount: özel aygıt /dev/sdb3 yok

matrax_41

Disk aracında diskle bir ilgili bir sorun gözüküyor mu ?

delicesineseven

Disk aracı ile kıyaslama yaptığımda Error benchmarking: helper exited with exit code 1: Device /dev/sdb is too slow to benchmark hatası veriyor.

Ubuntuda Disk aracından başka hd tune benzeri program var mı? harddisk sağlığı ile ilgili programlar.

matrax_41

Harddisk sağlığı disk uygulamasında var. Açılış sayfasında değerlendirme bölümü var orada yazar bir sorun olduğunda.