Ubuntu Sony Ericsson K750i'yi Görmüyor

Başlatan telecaster, 26 Ağustos 2012 - 23:41:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

telecaster

Arkadaşlar Sony Ericsson K750i telefonum var. İçindeki verilerimi bilgisayara aktarmak istiyorum. Telefonu usb ile bağlıyorum fakat "Bilgisayar" da gözükmüyor. System --> Administrator --> Disk Utility programına girip baktığımda görünüyor.

teşekkürler...

arpia

Merhaba @telecaster,

mount
sudo blkid

çıktılarını görebilir miyiz?

grayloop

Merhaba,
Sony Ericsson kullanıcısı olarak cevaplamaya çalışayım. Cep telefonunuzun ayarlarından yapmanız gerekiyor. Cep telefonunda Ayarlar, Bağlantı bölümüne gelin, oradaki seçeneklerle sorunu çözebilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

telecaster

Telefonun usb ile bilgisayara bağlıyorum. fakat Places ---> Computer 'da görünmüyor. System --> Administration --> Disk Utility 'de gözüküyor ve "Mount Volume" yazıyor.

yardımlarınızı bekliyorum...

Ninoslayer

Orada 'Mount Volume' yazdığına göre telefondaki sd kart daha bağlanmamış demektir. 'Mount Volume' tıklarsan bağlanır ve 'Unmount Volume' dönüşür.

telecaster

"Mount Volume" basarsam icindeki dosyalarıma birşey olurmu? yani telefondaki verilerim silinmez değil mi?

telecaster

ubuntu@ubuntu:~$ mount
aufs on / type aufs (rw)
none on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /dev type devtmpfs (rw,mode=0755)
none on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620)
/dev/sda1 on /cdrom type vfat (ro,noatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro)
/dev/loop0 on /rofs type squashfs (ro,noatime)
none on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
none on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
none on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
none on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
none on /var/run type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
none on /var/lock type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
binfmt_misc on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw,noexec,nosuid,nodev)
gvfs-fuse-daemon on /home/ubuntu/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=ubuntu)
ubuntu@ubuntu:~$ sudo blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/sda1: LABEL="MULTIBOOT" UUID="56CE-21EE" TYPE="vfat"
ubuntu@ubuntu:~$

Ninoslayer

Yok hayır bir şey olmaz. Hatta 'Mount Volume' dedikten sonra, artık format bile atamazsın 'Unmount Volume' diyene kadar.

telecaster

sabah "Mount Volume" vardı şuanda yok. sadece "Unknown 64 MB" yazan gri bir dikdörtgen var. ve "format volume" "delete partition" "edit partition" var. ne yapmam gerek (verileri kaybetmeden)?

Ninoslayer

O 64 Mb benim bildiğim telefonun kendi hafızası. Eğer laptop kullanıyorsan veya kart okuyucun varsa o kartı çıkartıp direk bağlıyabilirsin. Ancak telfonu bilgisayara bağlayınca ve sd kartta telefona düzgün bir şekilde takılıysa görmeme imkanı yok çünkü bende kullanıyordum o telefonu çok yakın zamana kadar.

arpia

@gridongu arkadaşımızın dediklerini denediniz mi acaba? Zira dönerdiğiniz çıktılar, telefon bilgisayar bağlı iken alındıysa, telefonu fiziksel olarak da görmüyor.

Aşağıda ki gibi ayarlayınca görür belki,
Alıntı yapılan: gridongu - 27 Ağustos 2012 - 00:25:30
Merhaba,
Sony Ericsson kullanıcısı olarak cevaplamaya çalışayım. Cep telefonunuzun ayarlarından yapmanız gerekiyor. Cep telefonunda Ayarlar, Bağlantı bölümüne gelin, oradaki seçeneklerle sorunu çözebilirsiniz.

burk

@telecaster konular aynı olduğu için birleştirdim. Lütfen aynı konuyu farklı başlıklarla açmayınız.

kenan58

Selam.K610i telfonumun sorunu,normal kullanıyordum,kapandı bir daha hiç açılmadı.Açmak istediğim zaman 6 kere hızlı hızlı kırmızı ışık yanıp yanıp sönüyor.Güncelleyim dedim bu sefer de usb yi tanımıyor,usb portunu pc ye bağlayınca yine lambası yanıp yanıp sönüyor.Ne yapmam lazım,yardımcı olursanız çok sevinirim.

heartsmagic

@kenan58, kullandığın işletim sistemi nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kenan58

burk

Alıntı yapılan: kenan58 - 17 Mart 2013 - 20:40:22
win7
Burası Ubuntu forumu. Çözüm için Windows veya Sony Ericsson forumlarına göz atın.

kenan58

win7

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2013 - 03:55:55

win7

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2013 - 03:56:04

win7

if

@kenan58, ne yapmaya çalışıyorsunuz?