[Çözüldü] Touchpad ve Firefox İlginçliği

Başlatan eldirr, 02 Ekim 2008 - 01:06:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eldirr

Archlinux üzerinde firefox ile garip bir durum yaşıyorum. Şöyle ki;

örneğin mail_adresim@gmail.com'u kopyala dediğimde ve touchpadin sağ üst köşesine 2 kere tıkladığımda gmail.com sitesine yönlendiriliyorum. Aynı şekilde farklı şeyler kopyaladığımda da doğal olarak garip adreslere yönlendiriliyorum.(Mesela 'deneme' yazısını kopyalayıp tıkladığımda www.deneme.com'a yönleniyor) Firefox'un böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. Bilen varsa nerden kapatabilirim? Touchpadi grafiksel bir arayüz değil de xorg.conf dosyasından yapılandırdığım için onun ayarlarıyla da fazla oynayamadım.

Var mı bir fikri olan?

(Firefox'ta herhangi bir 'mouse gestures' eklentisi yüklü değil)

heartsmagic

Evet Firefox'ta böyle bir özellik var ve aslında ben çok severim. Fakat nereden kapatılıyor hiç araştırmadım. O nedenle biraz bakınmak gerekecek sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eldirr

Tamam buldum çözümü. Aslında bir problem de denilemez ama.

Firefox touchpad'in sağ üst köşesine çift tıklanmasını farenin orta tuşu olarak algılıyormuş. Yeni öğrendim ben de bunu. Mesela normalde firefox'ta sekmelere orta tuş ile tıkladığımızda sekmeyi kapanıyor, aynı şekilde de touchpad ile iki kere sağ üst köşeye tıkladığımızda da kapatılıyor.

Firefox'ta adres çubuğuna 'about:config' yazdıktan sonra açılan ayar sayfasında, 'middlemouse.contentLoadURL' değişkenini aratıp değerini 'false' yapınca kapanıyor bu özellik.

Güzel bir özellikmiş aslında. Ben sadece bilinçsiz bir şekilde kullandığım için rahatsız ediyordu. :)

heartsmagic

Evet orta tuş olduğunu (ya da sağ+sol) söylemeyi unutmuşum. Ben bulamamışdım, sen hızlı çıktın @eldirr :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.