[Çözüldü] Ubuntu 12.10 da Amd hd5650 için sürücü yüklemenin en sağlam yolu ?

Başlatan med_cezir91, 27 Ocak 2013 - 19:19:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

med_cezir91

Defalarca ubuntu girişimimden her defasında dilimin yanmasından sonra bile ubuntu sevdasından kopamıyorum. Bi kaç aydır ubuntu kullanmıyordum tekrar kullanmak için ubuntu 12.10 kurdum ancak iki seferdir ekran kartı kurulumundan sonra ya oturum açamıyorum yada oturum açılsada masaüstü gelmiyor, unity çöküyor sanırım. 2 defa format attıktan sonra tekrar yanlış bir şey yapmak istemiyorum bir arkadaş rice etsem hd5650 kartım için ubuntu 12.10 da nasıl basitce kurulum yapabilir özetliyebilir mi ?
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

burk

@med_cezir91 daha önce bu sorunla ilgili konu açmış mıydınız? Açtıysanız bağlantısını geçin ki tekrar durumuna düşmeyelim.

med_cezir91

Biraz önce ek sürücülerden sahipli sürücüyü kurdu bilgisayarı yeniden başlattım ve unity yine gelmedi. Masaüstünde yeni klasör oluşturdum, ordan /usr/share/applications klasöründen yazılım kaynaklarını açarak ek sürücüler ekranına gelebildim, ubuntu tarafından sağlanan sürücülere geri dönebildim. Nasıl çözeceğiz bu problemi acaba sorun unity ile mi ilgili kubuntu kullanıyordum önceki denemelerimde.

Önceden de açmıştım bu konuyu ama o zaman unityde sorun olmuyordu.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32333.0

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ocak 2013 - 21:07:21

Sorun çözüldü nasıl çözdüğümü ayrı bir başlık altında anlatacağım hd5650 kullanan arkadaşlara referans olması dileğiyle :)
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk