[Çözüldü] Windows ve Ubuntu

Başlatan BoZGuN, 11 Eylül 2008 - 19:38:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BoZGuN

Merhaba arkadaşlar. Ben görüldüğü üzere yeni üyeyim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Benim sorum şu :

Windows ve Ubuntu işletim sistemlerini bir arada kullanabilir miyim?
Yani mesela C'de windows ve D'de ise Ubuntu olabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

atomkarinca

Evet kullanabilirsin. Burada resimli bir anlatım bulabilirsin.

BoZGuN

Öncelikle cevap için teşekkürler. Takıldıgım kısım şurası :

7. Adım

Kurulumun en can alıcı yerine geldik sanırım. Disk alanı hazırlama... Burada sadece Ubuntu kurulumu yapacaksak resimde görüldüğü gibi Klavuzla diskin tamamı seçeneğini , yok eğer bunun için ayırdığımız bir disk bölümü varsa veya bir disk bölümü oluşturacaksan ikinci seçeneği "Elle" seçerek devam ediyoruz.

Elle seçenegini seçip devam ediyorum ve hdd'nin d bölümünü seçiyorum ama o bölümü biçimlendirdikten sonrada kuruluma devam etmiyorum. Acaba sorun o hdd bölümünün mantıksal bir bölüm olduğundan mı kaynaklanıyor? O bölümü birincil bölüm olarak ayarlarsam sorunu giderebilir miyim? (neden denemiyorsun derseniz o bölümde belgelerim var biçimlendirdikten sonra kuruluma geçmeyince tekrar o bölüme attım.Uzun süreceği için önce sorup kararlı bir şekilde devam etmek istedim açıkçası)

atomkarinca

İçinde belgelerinin bulunduğu bölüme Ubuntu mu kurmak istiyorsun? Ubuntu kuracağın bölüm tamamen biçimlendirilecektir, o yüzden belgelerinin yedeğini alman gerekir öncelikle.

BoZGuN

Belgeleri aldığımda da biçimlendirdi ama kuruluma devam etmedi hep aynı sorunu verdi. Neyse bu belgeleri C'ye atıp tekrar deneyecegim. Yardımın için teşekkür ederim, sonucu buraya yazacağım.

BoZGuN

grub-install ......

Bu ölümcül bir hata
diye bir hata verdi ne yapabilirim?

munirekinci

BoZGuN

Sonunda kurdum çok şükür :D artık bende Ubuntu ailesindeyim :D Yardımlarınız için teşekkür ederim.

erginemr

Alıntı yapılan: BoZGuN - 11 Eylül 2008 - 23:18:26
sonunda kurdum çok şükür :D artık bende ubuntu ailesindeyim :D Yardımlarınız için teşkkür ederim..

Gözünüz aydın ama bu kadar kolay kurtulamazsınız. Hatayı nasıl aştınız, anlatın bakalım. ;)

BoZGuN

Açıkçası hatayı diski tekrar formatlayıp kurma işlemine sıfırdan başlamak oldu.Ama sonunda oldu :)

atomkarinca

Sorununu çözdüğüne sevindim.

BoZGuN