Java yükleme ve sistemi tanıma adına kafamda sorular var

Başlatan kostheback, 18 Ocak 2013 - 15:02:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kostheback

Ben ubuntu yükledim gayet memnunum ama birkaç sorum var. 1 javayı nasıl yüklüycem? 2-benim işlemcim intel ekran kartım geforce bunların sürücülerinin yüklü olduğunu nasıl görebilirim? 3-ubuntuya nasıl tema yüklenir? 4- ubuntu ve linux hakkında hiç bi fikrim yok forumda biraz araştırdım kodlar var ama kafam iyice karıştı windowstan ubuntuya yeni geçen birine göre yardımcı olursanız sevinirim :)

auroraborealis

Bu soruların tüm cevapları forum içerisinde ve wiki belgelerinde mevcut açıklamaları ile beraber hadi kodların açıklamasını bulamazsan o an bile kodu direk aratarak sonuçlara varabilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32631.0

kostheback

forumda ne nerde wikide ki belgeler eski 2 saattir bi javayı kuramadım

conanait

heartsmagic

Java için verilen bağlantı gayet güncel. Ayrıca geçiş konusunda sistemi tanımak için: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Windows%27tan_Ubuntu%27ya_ge%C3%A7i%C5%9F
Biraz dikkatli bakmak gerekiyor sanırım.

Forumda tek başlıkta tek sorun çözüyoruz, bu nedenle mümkün mertebe tekil konular üzerine yoğunlaşmakta fayda var bundan sonra. Şimdilik sadece referans yapalım.

Grafik kartı sorunun için forumdan Optimus konusunu araştır.
Tema konusu yine forumda çeşitli şekillerde mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kostheback

ya windowsta javayı otomatik indirip kuruyodu bunda javayı indirdim mi bi klasöre bişeyler çıkıyo kafayı yiycem :(  verdiğiiz linklerde birsürü kod var onları ne yapıcam ? bide windows8de buz gibi olan laptop resmen yanıyo şuan linux daha stabil dediler ne yapıcam ısınmaması için

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ocak 2013 - 17:38:33

arkadaş ben windowsa dönüyom ya >:( yardım edenler için teşekkürler

conanait

wiki anlatımından yola çıkarak söylüyorum sizin bir dosya indirip, açmanıza gerek yok. wiki anlatımında "Sun'a ait 7 sürümünü kurmak" başlığı altında yapılanlar için;
Uçbirim'i açacaksınız (menuden veya cntl+alt+t tuş konbinasyonu ile) açılan pencereye aşağıdaki kodları tek tek kopyala yapıştır ve enter yapacaksınız (sizden şifre -password girmenizi istediğinde kullanıcı şifrenizi gireceksiniz);
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
echo "check_certificate = off" |  sudo tee -a /etc/wgetrc
sudo apt-get install oracle-java7-installer

sürüm kontrolünün nasıl yapılacağı sayfanın devamında anlatılmış.

kostheback

tamam halettim javayıda çok saol ama laptop yanıyo resmen 3 aydır windows8 kullanıyodum daha elimi bile ısıtmamıştı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ocak 2013 - 18:00:17

intel nvidia ve ısınma sorunuda hallettim mi sorun kalmıycak :D nerden bulucam bu intel i5 ve gt630m driverlarını ya

conanait

grafik kartları bölümüne konuyu açmışsınız zaten, konuyu orada sürdürmek daha doğru olur.

if

@kostheback, bu konudaki sorular çözüme kavuştuysa çözüldü etiketi ekleyin.

cozuldukonusu