Firefox Çok Yavaş ve İşlemciyi Çok Yoruyor

Başlatan auroraborealis, 18 Ocak 2013 - 20:54:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

auroraborealis

xUbuntu 12.10 kullanıyorum. Mozilla Firefox 18.0 kullanıyorum. İnanılmaz derece yavaş ve kasıyor. Uçbirimde top komutunu çalıştırdığımda boş sekme açtığımda bile işlemcinin %70 lerini kullanmaya başlıyo. Eklentilerin hepsini silip denedim olmuyor, forumda karşılaştığım video izlerken Donanımsal Hızlandırma seçeneğinide deaktif ettim yine aynı. Bu konuda önerisi olan birisi varsa çok makbule geçer.

decent

Uçbirimden aşağıdaki komutu yürüterek başlattığımızda sonuç nedir ?

firefox -safe-mode

auroraborealis

Yine takılmalar oluyor ancak normal açtığım ki kadar değil. İşlemci değerlerine baktığımda yine aynı değerlere çıkıyor 5 6 sekme birden açınca ancak dediğim gibi normal açılıştaki gibi değil. O kadar da takılma, kasma yok.

decent

sudo apt-get install midori

komutu ile yükleyeceğimiz tarayıcı ile işlemci kullanımını kontrol eder misin ?

Sonrasında ise firefox eklentilerini ve yapılandırma dizinini kaldırıp deneyeceğiz.

Bu arada konuyu da Firefox bölümüne alalım.

auroraborealis

Bahsettiğiniz tarayıcıyı yükleyip denedim, genel olarak %50'yi geçmedi. 3 4 normal sayfa aynı anda da 6 7 youtube videosu açtım %102 yi zorladı. Ancak bu kadar yukarılara çıkmasına rağmen takılma olmadı tarayıcıda isteklerime anında tepki verdi.

heartsmagic

Firefox'u kapatıp şu komutu yürütelim:
mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek

Ardından tekrar denersin. Boş sekmede bile sorun yapması pek normal değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

auroraborealis

@heartmagic verdiğin komutu çalıştırıp, firefoxu açmaya çalıştığımda açılmıyor. Firefox şuan açık ancak yanıt vermiyor kapatın veya sistemi yeniden başlatın uyarısı veriyor. Yeniden başlattım sistemi bu sefer hiç bir tepki yok açılmıyor.

decent

Uçbirimden
killall firefox ile çalışan varsa sonlandırabilirsin.

auroraborealis

Sonuç aynı @decent aynı uyarıyı alıyorum. top komutunda da bir şey gözükmüyor firefoxa dair.

burk

@auroraborealis uçbirimden
firefox yazıp açmaya çalışınca ne diyor?

auroraborealis

burk

auroraborealis

top - 12:03:30 up 20 min,  2 users,  load average: 1.23, 1.08, 0.75
Tasks: 179 total,   1 running, 177 sleeping,   0 stopped,   1 zombie
%Cpu(s): 19.1 us,  3.0 sy,  0.0 ni, 76.3 id,  0.3 wa,  0.0 hi,  1.2 si,  0.0 st
KiB Mem:   1952612 total,  1391084 used,   561528 free,    71256 buffers
KiB Swap:  3998716 total,        0 used,  3998716 free,   685308 cached

burk

@auroraborealis bu top komutunun çıktısı, ben sizden uçbirime firefox yazarak tarayıcıyı çalıştırmanızı istiyorum :)

auroraborealis

@burk uçrime firefox komutunu yazıyorum aldığım uyarı bu;

Firefox is already running, but is not responding. To open a new window, you must first close the existing Firefox process, or restart your system.

burk

Öncelikle bir dahaki sefere çıktıları uçbirimden kopyalayıp burada kod etiketi içinde veriniz.

killall firefox
firefox çıktıları ne diyor?

auroraborealis

killall firefox

çalıştıyorum bir şey çıkmıyor alt satıra geçiyor.

firefox

** (firefox:3551): WARNING **: Failed to open webapp application path dir /usr/share/xubuntu/unity-webapps/userscripts: Error opening directory '/usr/share/xubuntu/unity-webapps/userscripts': No such file or directory

** (firefox:3551): WARNING **: Failed to open webapp application path dir /usr/local/share/unity-webapps/userscripts: Error opening directory '/usr/local/share/unity-webapps/userscripts': No such file or directory

** (firefox:3551): WARNING **: Failed to open webapp application path dir /usr/share/unity-webapps/userscripts: Error opening directory '/usr/share/unity-webapps/userscripts': No such file or directory

** (firefox:3551): WARNING **: Failed to open webapp application path dir /usr/share/unity-webapps/userscripts: Error opening directory '/usr/share/unity-webapps/userscripts': No such file or directory

(firefox:3551): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `GdkKeymap'

(firefox:3551): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `result != 0' failed

(firefox:3551): Gdk-CRITICAL **: gdk_keymap_have_bidi_layouts: assertion `GDK_IS_KEYMAP (keymap)' failed

Bir önceki mesajdaki uyarı. Ayrıca kod çıktısı olmadığı için öyle kalın yazdım. Konsolda yazmıyor o uyarı pencere olarak çıkıyor.

decent

Oturumu kapatıp açın veya bilgisayarı yeniden başlatın.

auroraborealis

Sistemi yeniden başlattım, firefox simgesine tıkladığımda bir tepki yok. Uçbirimden firefox komutu ile ulaşmaya çalışıyorum yine bir tepki yok. İmleç at saltıra geçti öylece bekliyor.

auroraborealis

@if hocam verdiğiniz linke baktım benim bu yaşadığım henüz çözülmemiş bir hata mı?

if

@auroraborealis, orda bir kaç öneri var. Onları dener misiniz?