Pil Dengesi

Başlatan sergenyapim, 08 Ocak 2013 - 13:15:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sergenyapim

Merhabalar arkadaşlar.

Yaklaşık 5-6 gündür bende artık bir Ubuntu kullanıcısı olarak karşınızdayım. Şuan için gayet iyi geçiniyoruz. Daha önce Win 7 kullanıyordum bilgisayarımda ve tamamen merak ve yenilik için Ubuntuya geçtim. Ubuntu ile devam etmek istiyorum. Ancak problemim benim gözümde büyük.

Asus N53SV kullanıcısıyım. Pili doldur-boşalt yaparak kullanıyorum. Windowsta 2-2,5 saat kadar pil dayanırken, Ubuntu'da 1-1,5  saat zor dayanıyor. Çalıştırdığım ekstra programlar yok, Nvidia optimus'u da ayarladım Intel aktif ekran kartı olarakta. Yaptığım sadece internete girmek. Bu durumu düzenleyen bir paket, eklenti, kod * bir şey yok mu?

Yardımınızı bekliyorum, çözüm bulamamam halinde geri windows a geçmek zorunda kalacağım.

matrax_41

sudo sed -i 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' /etc/xdg/autostart/*.desktop komutunu uyguladıktan sonra "başlangıç uygulamaları" adlı programı açıp kullanmadığın programları kaldırabilirsin.

ekremsenturk

Güç yönetimi'ne gir ve ayarlarını yap ilave olarak "Sistem Frekans seviyesi izleyicisini" Klasik masaüstüne geçtikten sonra, görev çubuğuna ekle ve eklentiyi sağ tıkladıktan sonra işlemci ayarlarından "Ondemand" seç (Gören çubuğuna sağ tıkla ve "Panele Ekle" seçerek, eklentilere ulaşabilirisn.

if

Forumda güç tüketimini azaltacak daha başka öneriler de var, onlara da bakınız.

sergenyapim

Arkadaşlar 12.04 kullanıyorum ama verdiğiniz kod ve dediğiniz şekilde güç yöneticisinde öyle birşeyler yazmamakta?

if

@sergenyapim, sistem ayarları > başlangıç uygulamalarını açtığınızda bir şey göremiyor musunuz?

sergenyapim

Bu var sistem ayarlarında

[eklenti yönetici tarafından silindi]

burk

sergenyapim

Hepsi yeşil Yes yazıyor

meda

Bir de jüpiter adlı bir uygulama küçük bir uygulamacık ama işine yarar.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

hakansral

burk

@sergenyapim çıktıları buraya da geçin.