3 tb hardisk alacağım

Başlatan sireno52, 04 Aralık 2012 - 17:48:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ben  3 tb bir harddisk alacağım  fakat bir bilgisayarcıdan aldığım bilgiye göre 3tb   tı windows   görmüyormuş görmesi için bir yazılım kurmak gerekiyormuş   bana söylediğine göre. ama ben 3 tb  ta linux  kurmayı düşünüyorum yani ubuntuyu kuracağım   ubuntuda da bu tarz görmeme sorunu varmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

matrax_41

Ubuntu'da bir sorun olmaz. Aslında windows 7'de de yazılım yüklenmesine gerek yoktu yanlış hatırlamıyorsam.

heartsmagic

Ubuntu'da söylendiği üzere sorun olmaz. Modern dosya sistemleri senin düşündüğün boyutun çok çok üzerinde kapasite destekliyorlar. Fakat diski MBR değil de GPT yapman lazım, buna dikkat edeceksin. Zira MBR 2.2TB'ye kadar destek veriyor yanlış görmediysem.

Gdisk isimli uygulama ile uçbirimden yapabilirsin, belki arayüzü olan bir uygulama da vardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekinox2

bende kullanıyorum aynı miktarı sorun yok  8)

burk

@sireno52 siz aldınız mı?