sürücüleri nerden bulurum

Başlatan kostheback, 13 Ocak 2013 - 12:24:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kostheback

dün ubuntuya geçtim ama driverları nerden bulucam bilgisayarım için gerekli driverlar bunlar ve ben bulamadım ubuntuda

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2013, 12:25:12

http://f1301.hizliresim.com/15/d/hw75x.png

Kadir Can

Linux'ta sürücüler Windows'ta olduğu gibi kurulmaya ihtiyaç duymaz. Eğer donanımınızı düzgün şekilde kullanabiliyorsanız herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.
Öte yandan ekran kartınız için kapalı kaynak kodlu sürücü kurmak isterseniz "Ek Sürücüler" isimli yazılımdan aktifleştirebilirsiniz.
Not: Lütfen driver yerine sürücü kullanın.

kostheback

Onu nasil yapicam iste sıkinti orda driver yerine nasil surucu kurcam

Yedionbir

ubuntuda driverlarınız yüklü olarak kurulur fakat yinede bakacaksanız

dash'a (başlatıcada en üsteki ubuntu simgsi olan buton a basın) girin yazılım kaynakları yazın karşınızda yazılım kaynakları programı gelir onu açın
menü sıralamasında en sonda olan ek sürücülere girin ordan ekran kartınızın ve kablosuz ağ sürücünüzün kapılı kaynak sürücülerine ulaşabilirsiniz, yüklemedk istiyorsanız sürücüyü seçip değişikleri uygula diyin

krwlng

@kostheback, Kadir Can size yabancı bir sözcük olan "driver" kelimesi yerine "sürücü" kelimesini kullanmanızı önermiş orada, yani sürücü ile driver aynı şey. Sisteminiz dügün çalışıyorsa ve bir eksiklik yoksa sürücü yüklemenize gerek yok, ekran kartı sürücünüzü kapalı kaynak bir sürücü ile değiştirmek isterseniz "Ek sürücüler" yani "jockey-gtk" uygulamasını çalıştırıp sahipli sürücü var mı diye bakabilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

burk

@kostheback şu an Ubuntu için ekran kartını aktifleştirmeniz gerekebilir, bunu da yazılım kaynakları> ek sürücüler kısmından yapabilirsiniz, onun dışında dahili donanım için sizin bir şey yapmanıza gerek yok, eğer donanım çalışmıyorsa ayrıca bakalım.