[Çözüldü] Ruby Gem Problemi

Başlatan Black67, 28 Aralık 2012 - 13:46:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Black67

Selamın aleyküm kardeşler,abiler.Aranıza yeni katıldım ayağımın tozuyla  küçük bir problemimi sizlere iletmek istiyorum :) Back-Track R3 kullanıcısıyım ve bazı noktalarda şöyle 1 konsol hatası alıyorum.

/usr/local/lib/site_ruby/1.9.2/rubygems.rb:16:in `<top (required)>': undefined method `remove' for Gem::QuickLoader:Module (NoMethodError)
from <internal:gem_prelude>:158:in `require'
from <internal:gem_prelude>:158:in `load_full_rubygems_library'
from <internal:gem_prelude>:270:in `const_missing'
from ./whatweb:70:in `gem_available_new_rubygems?'
from ./whatweb:62:in `gem_available?'
from ./whatweb:78:in `block in <main>'
from ./whatweb:75:in `each'
from ./whatweb:75:in `<main>'

bu sorunu nasıl aşabilirim.web'te aradğım çözümler(toplam 4-5 sitede verilmiş onlarda hangi dil bilmiyorum bile) işe yaramadı komutların sırasını aynı şekilde takip etmeme rağmen.Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

burk

Merhaba @Black67.

Öncelikle lütfen çıktılarınızı kod etiketi içinde veriniz. Konuyla ilgili olarak bu hatayı ne yaparken aldınız? Tam olarak sorun nedir?

Black67

Uyarınızı dikkate alacağım.Bu çıktıyı whatweb uygulamasını açmaya çalışırken alıyorum.Uygulamayı açamıyorum .Böle bir hata ile karşılaşıyorum.

cagriemer

Surada[1] bir cozum onerisi var. Gerci baska bir sorun icin ama denenebilir.

[1] http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:TsnFk6i1Ks4J:www.backtrack-linux.org/forums/showthread.php%3Ft%3D40976+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=au

Basitce, update-alternatives ile Ruby surumunu 1.8'e dusurmus.

Black67

Ustam benim.Allah ne muradın varsa versin senin sen cansın sen kansın sen adamın hammaddesisin beeee. :)

cagriemer

Sorun cozulduyse; cozuldukonusu

Black67

Etiket yapıştırılmıştır komutanım :)