gtk +2.0 ile gkt +3.0 fark

Başlatan microanaliz, 01 Aralık 2012 - 14:44:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

microanaliz

Bu iki GUI arasında ne gibi önemli farklar vardır bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler...
MicroAnaliz

microanaliz

İngilizcem yok ama kaynağınızı anladığım kadar çeviri programları ile anlamaya çalıştım.Teşekkürler.(Türkçe kaynak olursa benim için daha iyi olacak)
MicroAnaliz

sem

Türkiye'de GTK kullanılan/kullanan bir uygulama/firma var mı? Varsa bildirebilir misiniz, sadece meraktan soruyorum... 

İş ilanlarına baktığımda hep .NET arayanlar görüyorum da ondan soruyorum.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

microanaliz

• GNOME, masaüstü ortamı. GNOME için yazılan programlar GTK+ kullanır.
  • Xfce, masaüstü ortamı.
  • LXDE, masaüstü ortamı.
  • Abiword, kelime işlemci
  • GIMP, resim düzenleyici.
  • Google Chrome, Google tarafından geliştirilen WebKit tabanlı ağ tarayıcısı
  • Inkscape, vektörel grafik düzenleyicisi
  • K-3D, 3 boyutlu modelleme ve animasyon yazılımı
  • Pidgin, anında mesajlaşma yazılımıPHP-GTK, GTK+ fonksiyonlarını kullanıp, tek başına çalışan, platform bağımsız, kendilerine ait GUI'lere sahip uygulamar geliştirebilmemiz için ortaya çıkarılmış yeni bir programlama teknolojisidir. Her ne kadar bir PHP Eklentisi olarak adlandırılsa da yüklendiği görev üst düzeydir.  
    Bu teknoloji ile C++ içinde GTK fonksiyonlarını kullanmak ile PHP içinde GTK fonksiyonlarını kullanmak artık çıktı üretimi açısından fark etmemektedir.

Bununla beraber PHP-GTK istemci taraflı çalışması için tasarlanmıştır. Web ortamında kullanılmaz. Yukarıda ayrıntılandırdığımız gibi PHP-GTK'nın ortaya çıkış amacı masaüstünde, tarayıcıdan bağımsız, 'standalone' programlar oluşturmaktır.
  • Firefox, Mozilla Vakfı tarafından geliştirilen ağ tarayıcısı
http://www.bilgisayardershanesi.com/Y847-php-gtk-i-.htmlYukarıda yazılanları biliyorsunuz sayın sem0900 ama Türk firmaları açısından windows hala önemli kanımca ama dünyaya hızlı entegre olmak için biraz farklı düşünmek lazımderim...(Haklısınız bunuda belirteyim)
MicroAnaliz