[Çözüldü] Ubuntu yüklendi , Fakat ulaşamıyorum !

Başlatan GNU-Beginner, 15 Aralık 2012 - 20:46:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GNU-Beginner

Arkadaşlar önce ben Universal USB Translater programıyla ubuntu kurulumunu USB üzerinden yapıyordum. ( 12.04)

Bir ölümcül hata ( dev/sda3 üzerine yüklenemedi ) aldım. Bunun üzerine yükleme tamamlandı dedi.
Orada ise Ubuntu Installer vardı ( masaüstünde ) oradan yüklemeyi sorunsuz şekilde yaptım.
Yükleme sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın dedi. Başlattım fakat ne Grub var , nede harddiskten boot edebiliyorum. Kaldırmak istedim. Fakat bilgisayarda Win7 deki tüm dosyaların silineceği yazıyor. Yada Ubuntuyu baştan silip yüklemesi gerekiyor.

Gerçekten anlamıyorum. Karmaşık yazdığımın farkındayım ama olan biteni gerçekten anlamadım. Kaç gündür Ubuntu kurmaya çalışıyorum. Yeni bilgisayar aldım önceki makinede sorun yaşıyorum diye. Ama yine sorun , sorun , sorun.

Ubuntu'ya nasıl erişebilirim ? USB yemi yüklendi ? Ulaşamıyacaksam Ubuntu'yu nasıl kaldırıcam ?

Teşekkürler.

guopx

sudo fdisk -l
çıktısını atar mısın? nerede ubuntu nerede windows var öğrenelim eğer kurulmuş ise yeniden grub kurup işi halledebilirsin.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

ct

Bu başlıkta verilecek komutları çalıştırabilmek için önce kurulumda kullandığınız parmak bellekle (canlı medya) sistemi açmanız gerekiyor.

GNU-Beginner

İlgilenen herkese teşekkür ederim. Sorunu çözdüm , Live CD den açıp uçbirim'den GRUB kurdum ve şu anda sorunsuz biçimde kullanıyorum. Bugüne kadar konularımla ilgilenen

@Ct , @if , @burk ve ismini sayamadığım arkadaşlara çok teşekkür ederim. Beni windows çilesinden kurtardınız.

Herkese iyi çalışmalar , iyi geceler :)

decent