Yeni Masaüstü Yöneticisi Nasıl Kurulur?

Başlatan Denonitros, 15 Ağustos 2012 - 21:06:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Denonitros

Çok soru sordum kusura bakmayın umuyorumki ileriki dönemlerde sizleri rahatsız etmek yerine sizlere yardımcı olabilirim.Ubuntuyu yeni kurdum ve Unity masaüstü yöneticisini hem gördüğüm resimlerde sevmemiştim hem de daha Linux'a yeni geçmiş hiçbir şey bilmiyorken bana çok sorun çıkartıp birde bilgisayarımdaki kaynakları XP'den daha fazla sömürdü.Cinnamon masaüstü yöneticisini beğendim,onu kurmak istiyorum ama internetten yüklemek için bulduğum kodlar işe yaramadı.Anladığım kadarıyla Cinnamon'u yükleyeceği kaynağı bulamıyor ve bana Cinnamon'un internet adresini gösteriyor.Acaba Cinnamon'u nasıl yükleyebilirim?

furkankalkan

Cinnamonu kurmak için uçbirimden sırasıyla bu komutları girin:
sudo add-apt-repository ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install cinnamon

Sonra çıkış yapıp oturum seçme yerinden cinnamonu seçin.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Denonitros

Yardımınız için teşekkür ederim başarılı bir şekilde kuruldu ama Cinnamon veya GNOME Classic'i seçtiğim halde yine Unity 2D'den başlatıyor.

decent

@Denonitros,
Alıntı yapılan: DenonitrosÇok soru sordum kusura bakmayın umuyorum ki ileriki dönemlerde sizleri rahatsız etmek yerine sizlere yardımcı olabilirim.

Bu güzel düşünce için teşekkür ederiz.

########

Ekran kartı sürücülerini kontrol etmemizde fayda görüyorum:
sudo jockey-text --list

Denonitros

Ekran kartı sürücüsünden dolayı oluyorsa ekran kartı sürücümlede başım dertte sanırım ondan oluyor. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35299.0 Teşekkürler.

gelturi

Merhaba bu masa üstü için kullanabileceğimiz ppa sadece bumudur? Sanırım 11.10 kullandığımız ppa bu değildi yada şöyle sorayım cinnamon masa üstü için kullanabileceğimiz en iyi yol bumudur  Mint gibi depolarda bulunmuyor o yüzden bu ppa nın tekmi en güncelmi güvenlimi vs... soruları aklımı kurcalıyor...

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

burk

Ayrıca masaüstü yöneticileri arasında fazlaca geçişe ihtiyaç duyuluyorsa Cubuntu da denenebilir, menü üzerinden geçiş özelliği bulunuyormuş;
Alıntı YapAyrıca resimde gördüğünüz Cinnamon ve Unity yazan simgelere tıklayarak bu masaüstleri arasında oturumu kapatmaya gerek kalmadan geçiş yapabiliyoruz.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=36352.0

gelturi

Alıntı yapılan: ebubekirs - 27 Ekim 2012 - 10:06:28
http://cinnamon.linuxmint.com/?page_id=61

Görünüşe göre evet.
@ebubekirs ,Sayfayı inceledim söylediğiniz gibi görünüşte en sağlıklı gibi görünen bu depo ,yanlız oldum olası ppa eklemeye pek sıcak bakamıyorum depodan olması bana ayrı bir güven veriyor kaldıki şu ana kadar ne kötü bir durumla karşılaşmadım duymadımda ama depo güveni başka ...@burk bu konuyu okumuştum ama cubuntu nun biraz daha olgunlaşmasını beklemeliyim diye düşünüyorum ve açıkçası cubuntu nun resmi olarak desteklenmesi benim açımdan oldukça memnuniyet verici bir gelişme olacaktır...cubuntu konusu takibimde gelişmeleri inceleyeceğim...

Denonitros

Merhaba ben ubuntuyu kullanmaya başladığımdan beri direk cinnamon kullanıyorum.Tabi acemi olduğum için pek bir şey fark etmemiş olabilirim ama hiç bir sorun görmedim bugüne kadar.Ayrıca sistem güncelleme yapacağı zaman gerekiyorsa cinnamonun depolarından onuda güncelliyor.

burk

Bu arada kafanızdaki sorun çözüldüyse lütfen; cozuldukonusu