cızırtı

Başlatan okkadiroglu, 11 Kasım 2012 - 14:48:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okkadiroglu

İyi günler,

Ubuntu 12.10'a geçtikten sonra Skype ve VLC çalıştırdığımda çok cızırtılı ses geliyor. Diğer film izleme yazılımlarında veya Radiotray gibi yazılımlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. Ne yapamam gerekli?

Ayrıca, eskiden çok daha sık olmasına ve şimdi azalmış olmasına rağmen hata iletileri alıyorum. Ubuntu Internal Error şeklinde bir ileti ekrana geliyor, daha sonra hata  rapor ediliyor. Son yenilemeden önce bu sorunu çok sık yaşıyordum. Birde ekran bazen donup kalıyor. Renkleri bulaşmış bir şekilde tüm ekran kaplanıyor ve hiç bir şeye yanıt vermiyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
O.K.Kadiroğlu

heartsmagic

Aynı başlıkta birden fazla sorun konuştuğumuzda biraz karışıklık oluyor @okkadiroglu. Bu nedenle mümkün mertebe tek sorun üzerine odaklanmaya çalışsak fena olmayacak. "Internal Error" olarak ifade ettiğini sorunun için forumda "içsel hata" şeklinde arama yapabilirsin. Grafik temelli sorunların için grafik kartını ve sürücülerini forumda aratabilirsin.

Cızırtı sorunun için konuşmak gerekirse, uçbirimde alsamixer ile açacağın uygulamada kanallarla oynadığında bu cızırtıda değişiklik oluyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.