[Çözüldü] Yazilim merkezindeki butun uygulamalar ucretli mi?

Başlatan ismailx, 03 Kasım 2012 - 12:57:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismailx

Ubuntu 12.10'nun yazılım merkezinde hemen * her şey ücretli gözüküyor. Bir ara Kubuntu yüklemiştim ama kubuntunun yazılım merkezindeki uygulamalar ücretsiz. Acaba ubuntu yazılım deposunu Kubuntuya bağlayabilirmiyim. Böyle bir imkan var mı? Teşekkürler

hckr

Her şey ücretli falan değil bir yanlışınız var az sayıda yazılım ücretli sadece.Yaygın yazılımların belki de tamamı ücretsiz.

ismailx

Alıntı yapılan: hckr - 03 Kasım 2012 - 13:03:02
Her şey ücretli falan değil bir yanlışınız var az sayıda yazılım ücretli sadece.Yaygın yazılımların belki de tamamı ücretsiz.
Peki kubuntu ile ubuntu depoları farklı mı?

neneki

Kubuntu da bildiğim kadarıyla ubuntu tarafından yapılan bir dağıtım. Tek farkı varsayılan masaüstü KDE gelmesi. Depoları farklı olacağını sanmıyorum açıkcası. hckr adlı arkadaşımız doğru söylemiş bazı yazılımlar ücretli o kadar onlarında komik ücretleri var yalnız :)

Ninoslayer

Yazılım merkezinde sadece ücretli uygulamaları görüntülüyor olabilirsin. Benim bilgisayar ingilizce elimden geldiğince çevirmeye çalışıcam ancak yanlışlıklar olabilir. Yukarıda "Tüm yazılımlar" gibi bir tuş olması lazım onun yanında küçük bir ok vardır ona tıklayarak "Tüm yazılımları" seç böylece ücretli ücretsiz hepsini görebilirsin.

ismailx

Alıntı yapılan: Ninoslayer - 03 Kasım 2012 - 13:23:13
Yazılım merkezinde sadece ücretli uygulamaları görüntülüyor olabilirsin. Benim bilgisayar ingilizce elimden geldiğince çevirmeye çalışıcam ancak yanlışlıklar olabilir. Yukarıda "Tüm yazılımlar" gibi bir tuş olması lazım onun yanında küçük bir ok vardır ona tıklayarak "Tüm yazılımları" seç böylece ücretli ücretsiz hepsini görebilirsin.
Evet dediğinizi yaptım neredeyse çoğu ücretsiz. (ücretli yazılımlara karşı değiliz fakat ücretsizlerde listede olsun istiyoruz) Teşekkür edeirm arkadaşlar yardımlarınız için  :D

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST