Pencere Tuşları 14.04

Başlatan xyz.abc, 16 Ekim 2014 - 10:21:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xyz.abc

Merhaba arkadaşlar. Pencere tuşlarını nasıl sağa alabilim diye araştırma yaptım ancak  bulduğum bilgiler işe yaramadı. ubuntu 14.04 de pencere tuşlarını nasıl sağa alabilirim ?

tosun

ubuntu yazılım merkezinden "unity tweak tool" indirin,Tüm ayarlar orada mevcut
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

xyz.abc

siberoloji

Unity tweak içerisinde böyle bir sağ sol ayarı varsa da 14.04 sürümünden itibaren bu mümkün değil.
Detay için https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42582.0

xyz.abc

heartsmagic

Ne garip durumdur ki bende işe yaramıyor :) Esasında ben de @siberoloji gibi biliyordum fakat biraz bakınınca Unity Tweak Tool ile yaptım diyenleri görmüş ve ses çıkartmamıştım. Deneyemediğim için de bir şey söylememiştim ayrıca. Şu an deneyince bende işe yaramadığını ancak sende işe yaradığını görebiliyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xyz.abc

Daha öncesinde çok uğraşmıştım. Belki ondan kalan bir çalışmayla birlikte yapınca işe yaradı bilemiyorum. Ama bulmaya çalışırım. Ayrıca başka bir  arkadaş da denese iyi olur belki sadece sizin bilgisayarda olmuyordur :) Şuan pencere tuşlarım hala sağda ve 14.04 kullanıyorum.

heartsmagic

Başka bir uğraşla oluyor mu bilemiyorum, diğer başlıkta da yazdığımız üzere bu değişilik iptal edilmişti bir süre önce. Bildiğimiz yollar pek iş görmüyordu. Fakat sende iş görüyorsa mutlaka söylediğin üzere başka bir şey olmalı.

xyz.abc

Merhaba @heartsmagic sanırım buldum.Yeni bir kullanıcı açıp denedim.Tekrar pencere tuşlarını sağa almayı başardım. Sizde denerseniz olup olmadığına dair netlik kazandırırız. ilk compiz kurdum. Daha sonra cairo dock kurdum. Cairo dock çalıştırdım ve compiz tercihlerden unity yerine defauld seçtim.Yani unity den vazgeçtim. Daha sonra tweak tool kurdum ve sağa aldım. Umarım budur.

heartsmagic

Hiç dikkat etmemişim, sen Unity'yi hiç mi kullanmıyorsun? Öyleyse durum anlaşılabilir belki. Compiz zaten kuruludur da, yöneticisini mi kurdun? Unity'den vazgeçmek kısmını anlamadım ama masaüstü kabuğu olarak ne kullanıyorsun şu anda?

xyz.abc

Ayar yöneticisini kurdum. Unity duruyor.Arayüz olarak kullanmıyorum sadece cairo dock kullanıyorum. Gerek duyarsam compizden açıyorum.

heartsmagic

Şimdi hatırladım, Cairo Dock oturumu yönetebiliyordu değil mi? Giriş yöneticisinden seçmiyorsun ama sen öyle mi?

xyz.abc

Evet yönetebiliyor. Giriş yöneticisinden seçmiyorum. Cairo Dock'u başlangıçta açılmasını sağlıyorum.Compiz ile de default dediğim için unity gözükmüyor.

remziyapar

Bu sağ sol olayı tema ile de çözülebilir. Sağda olan bi tema indirip kurmak yeterli oluyor.

if

@remziyapar, 14.04 için mümkün değil deniyor. Sen kullandın mı açma/kapatma tuşlarının sağda kullanıldığı bir tema?

remziyapar

Alıntı yapılan: if - 21 Kasım 2014 - 22:28:39
@remziyapar, 14.04 için mümkün değil deniyor. Sen kullandın mı açma/kapatma tuşlarının sağda kullanıldığı bir tema?
Tema kullanıyorum. Ama sağ tarafta olan sevmediğim için hiç denemedim. Deniyecem bu konudan sonra geri dönüş yaparım