QT Creator Web nesnesi hatası

Başlatan yavuz21, 11 Eylül 2012 - 17:50:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz21

Merhaba arkadaşlar ben Yazılım Merkezinden QT creator kurdum (Ubunutu 12.04) ancak herşey doğru çalışmasına rağmen Web nesnesi eklediğimde programı derlerken hata veriyor hiç kod girmesem dah hep hata web nesnesini kaldırdığımda sorun düzeliyor.

/home/yavuz/projeler/untitled3-build-desktop-Qt_4_8_1_in_PATH__System__Release/mainwindow.o:-1: In function `MainWindow::MainWindow(QWidget*)':
/home/yavuz/projeler/untitled3/mainwindow.cpp:-1: error: undefined reference to `QWebView::QWebView(QWidget*)'
/home/yavuz/projeler/untitled3/mainwindow.cpp:-1: error: undefined reference to `QWebView::setUrl(QUrl const&)'
:-1: error: collect2: ld returned 1 exit status

sem

başlık dosyaları (include) ile ilgili bir sorun olabilir mi?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

krwlng

@yavuz21, .pro dosyasının içine QT += webkit satırını ekleyin, Qtcreator web nesneleri eklerken webkit'i otomatik eklemiyor bunu elle yapmanız gerekli.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

yavuz21

teşekkürler evdeki pcye geçince deneyeceğim ama gecko kullanma şansımız yokmu :) webkitden pek hoşlaşmıyorum tabi buradaki webkit benim anladığım şeyse

krwlng

Qt-gecko diye bir şeyden bahsediliyordu bir aralar ama bir türlü kullanım alanı veya örnek bulamadım, nasıl kullanıldığına dair bir kaynakta yoktu, sadece bir fikir bile olabilir, ama qt-webkit için gecko gibi yetenkli deyimi kullanılıyor, ben katılmıyorum fakat farklı yorumlar için bir şey söyleyemem.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

yavuz21

Çok teşekkürler büyük ihtimalle vardır gecko ile yapılan web browserlar firefoxla aynı görüntüyü veriyor. Ayrıca Reqong  qt ve gecko kullanıyor araştırayım biraz :)