[Çözüldü] Ubuntu 12.04 LTS Açılış Müziğine Ne Oldu?

Başlatan syagdiran, 26 Nisan 2012 - 23:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

@alquirel  Yukardaki konuşmaları görünce bende Ubuntu One denemek istedim. Ben normalde dropbox ve birkaç gündür google drive kullanıyorum. Linux içerisinde dahil olan Ubuntu One uygulaması üzerinden hesap oluşturmadı. "authentication failed" diye uyarı veriyor. Sonra tarayıcı ile Ubuntu One sitesinden hesap oluşturdum. Tarayıcı üzerinden kullanabiliyorum Ubuntu One ancak program ile giriş yapmayı denediğimde aynı hatayı verdi tekrar. Ama şunu belirteyim benim için bir sorun teşkil etmiyor zaten google drive ve dropbox kullanıyorum gerektiğinde Ubuntu One tarayıcı üzerinden kullanırım olur biter dert değil yani. Bu arada 12.04 sürümünü beğendim gerçekten. Uzun zamandır Zorin Os kullanıyordum ama Ubuntu'nun bu sürümü çok hoşuma gitti.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

graindor

Alıntı yapılan: syagdiran - 28 Nisan 2012 - 13:17:42
@graindor
Nasıl yükleyeceğimi de belirtirseniz sevinirim.

İmleci playerin üstüne getirip sağ tıkla "Sesi farklı kaydet".

syagdiran

@graindor
Sisteme nasıl yükleyeceğimi sormuştum.

graindor

Başlangıç Uygulamaları aracıyla.Uçbirimden şu komutu ver.
gnome-session-properties
Başlangıç Uygulamaları Ekle dedikten sonra komut satırına hangi player kullanmak istiyorsan(en hafif olan dahi iyi olur) komutu yaz.
Örnek:
mplayer /nerede/bu/açılışmüziği.ogg
İsim ve Açıklama kısımlarına dilediğini yazabilrisin.

syagdiran

@graindor
Teşekkür ederim. Başlangıç Uygulamalarına eklemeyi başardım.

alquirel

Alıntı yapılan: syagdiran - 29 Nisan 2012 - 00:44:32
@graindor
Teşekkür ederim. Başlangıç Uygulamalarına eklemeyi başardım.

Konu sizin açınızdan çözüldüyse etiketlemenizi rica edeceğim ;)

burk

200 milyon Ubuntu kullanıcısı artık mutludur herhalde. Başlığı kilitliyorum.

syagdiran

Başlangıç Uygulamalarına Açılış Müziği adıyla uygulama ekleyip komut satırına: (mplayer '/home/sevket/.Açılış Müziği.mp3') yazıp  açılış müziğini başlangıç dizinine gizlediğimde açılış müziği çalan Ubuntu şimdi niye çalmıyor. Sürüm aynı sürüm. Herşey aynı ama çalmıyor. Nasıl iştir anlayamadım.

furkankalkan

#! /bin/bash mplayer".acilis.mp3"

chmod +x acilis
İs görüyor mu ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

syagdiran

@dewilman
Ne demek istediğinizi anlamadım.

sem

Ben de başlıktan hiç bir şey anlamadım.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

furkankalkan

Sanırım küçük bir eksik var. Dediğim yolla bir çalıştırılabilir dosya oluşturup başlangıç uygulamalarına ./acilis olarak kayıt edin.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

decent

Konu içeriği aynı olduğu için ve aynı üyemiz [@syagdiran] tarafından açıldığı için birleştirildi, konunun kilidi kaldırıldı.

burk

syagdiran

Başlangıç Uygulamalarına eklediğim konutla halletmiş durumdayım.