Akregator ile ilgili bir sorun

Başlatan katsu14, 16 Eylül 2012 - 11:53:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

katsu14

ASUS eepc'de ubuntu 12.04 kurulu. RSS okuyucu olarak akregator kullanıyorum. Daha önce Pardus kullanıyordum. Pardusta iken haberleri çift tıkladığımda browserde arka planda ard arda açıyordu. Ben daha sonra istediğim haberleri tek tek okuyordum. Şimdi akregatordaki her habere çift tıkladığımda browser (hem firefox hem de chromiumda) ön plana geçiyor ve yeniden akregatoru öne almak zorunda kalıyorum. Çok önemli bir sorun değil gerçi ama haber sitelerini yakın takip ettiğim için bir çözümü varsa öğrenmek isterim.

krwlng

Akregator kullanmıyorum fakat fedora forumlarında şu şekilde anlatılmış;
Alıntı Yapakregator ayarlarından, web davranışı bölümüne girip gelişmiş ayarlara tıklayınca karşınıza gelen seçeneklerden yeni sekmeyi arkaplanda aç seçeneğini işaretleyin.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

katsu14

Alıntı yapılan: krwlng - 16 Eylül 2012 - 13:48:56
Akregator kullanmıyorum fakat fedora forumlarında şu şekilde anlatılmış;
Alıntı Yapakregator ayarlarından, web davranışı bölümüne girip gelişmiş ayarlara tıklayınca karşınıza gelen seçeneklerden yeni sekmeyi arkaplanda aç seçeneğini işaretleyin.

İngilizcesinden anladığım kadarı ile o işaretli zaten. Gerçekten de akregator neden hala Türkçe değil ki?

matrax_41

Ubuntu üzerinde akregator kullanıyorsan kde yerelleştirme paketlerini de kurman gerekiyor.

katsu14

Ubuntuda çok yeniyim. Nasıl yapacağım yerelleştirmeyi? Arama yaptığımda belirgin bir açıklama göremedim. Anladığım kadarı ile her programın yerelleştirme paketi ayrı kuruluyor. Akregatorde ayarlar kısmında türkçe seçeneği yok, sanırım haricen kurmam lazım ama nasıl?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

katsu14

En azından türkçeleştirmiş olduk. Teşekkür ederim. Diğer problem için, bilen biri çıkarsa yaparız.