[Çözüldü] Nvidia Sürücü kartı yüklemesinden sonra ekran görüntüsü bozuldu

Başlatan tolgamyth, 10 Ağustos 2012 - 08:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tolgamyth

Arkadaşlar merhaba, dün yine rahat durmadım tuttum nvidia nın ekran kartı sürücüsünü internetten indirip kurdum. İlk başta * her şey normaldi ama birdaha logoff login olunca ekranın çözünürlüğü küçülmüştü ve tam ekran değildi, unity ile login olmak istediğimde hata aldım(hatayı şimdi hatırlamaıyorum ama eve gidince bakarım). Gnome ile giriş yaptım ben de yine bir hata çıktı ama giriş yapabildim. Henüz sürücüyü kaldırmak çözünürlüğü değiştirmek gibi şeyler deneyemedim.
Yaptığım işlemleri ve teknik özellikleri vermem gerekirse:
Geforce sitesinden GT520MX linux 32 bit sürücüsünü indirdim (run dosyası)
Bilgisayar 64 bit ama ubuntu 32 bit kullanıyorum.(bazı projelerim için)
Xserver'ı kapatıp sürücüyü kurdum.(gerçi birkaç uyarı ve hata falan verdi ama kuruldu.)

Neden yaptığımı sorarsanız ubuntu sıklıkla donuyordu, ekranda titreme oluyordu özellikle ubuntu update esnasında oldu.(Bir de sağ üst köşede bir ampul ve yanında ilerleme çubuğu olan bir widget çıktı ama yüklediğim bir uygulama da olabilir.)
Bir çözümü önerisi olan varsa lütfen paylaşsın.

DoGuKaN

Ubuntu'nun içinde sürücüleri kurmak için Ek Sürücüler isimli bir uygulama varken sürücüyü internetten indirip kurmanızın özel bir nedeni var mıydı?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tolgamyth

garanti olsun istedim, kendi sitesinden indirdiğim dosyayla içim rahat kurayım dedim; sebebi bu.

tolgamyth

Sorunu çözdüm arkadaşlar, şimdi Nvidia /etc/X11 altında kendi xorg.conf dosyasını oluşturuyor, ben de bunu kaldırdım yeniden oluşturmayı denedim, ctrl+alt+f1 ile girip Xorg -configure komutunu yürüttüm, önce gdm veya lightdm leri durdurmanız gerekebilir (sudo service [gdm | lightdm] stop) komutuyla. sonra reboot ve olay benim için çözüldü. internete home/.config/monitor.xml i kaldırın şeklinde bir çözüm de sunulmuş ve birçok kimsenin sorununu çözmüş ama bende çalışmadı. bunu da deneyebilirsiniz.