[Çözüldü] compiz de sallanan pencere veya küp şeklindeki menünün ayarlanamaması

Başlatan candanozturk, 31 Temmuz 2012 - 12:05:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

candanozturk

CompizConfig Ayar Yöneticisi programını indirdikten sonra menünün küpe dönüşmesini istedim.İşaretledim ancak aktifleşmedi. Başka bir yöntemi mi var. Ve 12.04 Unity yükledikten sonra bilgisayarda biraz yavaşlama oldu. Sebebi nedir acaba? 

ct

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

/usr/lib/nux/unity_support_test -p --compiz

Çıktılarını buraya kopyalayabilir misiniz?

Ayrıca diğer başlığınızdaki ekran kartı çıktınızı yazıyorum diğer arkadaşların da görmesi için:

lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G96 [GeForce 9600M GS] (rev a1)

candanozturk

İlk kodun çıktısı;  OpenGL vendor string:   NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 9600M GS/PCI/SSE2
OpenGL version string:  2.1.2 NVIDIA 173.14.35

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes
GL version is 1.4+:       yes

Unity 3D supported:       yes
candan@candan-Lenovo-IdeaPad-Y530:~$

2. kod ; OpenGL vendor string:   NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 9600M GS/PCI/SSE2
OpenGL version string:  2.1.2 NVIDIA 173.14.35

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes

Compiz supported:         yes
candan@candan-Lenovo-IdeaPad-Y530:~$

ct

Görsel efeklerden çok anlamıyorum ama çıktılarda ekran kartı ile ilgili sorun yok gibi duruyor.

candanozturk

Teşekkür ederim. Ayarlarken eksik bir şeyler yaptım mı diye bir kez daha baktım ama hata yok. Belki biraz daha araştırmam lazım.

ct

Merhaba,

Ekran kartı sürücünüzü yenilediniz anladığım kadarıyla. Şimdi deneyebilir misiniz? Belki sorun eski sürücüdeydi.

candanozturk

şimdi denedim aynı sorun tekrarlandı.Compiz'den küp ayarlaması yaptığım zaman sol panel gizli olmasına rağmen üzerine gittiğimde hiç çıkmıyor. Sanki kitlenmiş gibi saklı kalıyor. Paneli ortaya çıkarmam için windows tuşuna basılı tutuyorum ve compizden ayarları tekrar geriye döndürüp sorun biraz daha hallediyorum ancak compiz'i silmeden sol panel dışarı çıkmıyor.

İki durum; sol panelin gizli kalması ve compiz'in varoluşu birbirine zıt. Buna emin oldum. Ayrıca sol paneli ekranda sabit tutsam bile compizden ayarlanan ''küp'' menüsü henüz gerçekleşmedi.

heartsmagic

Küp her durumda ve her sistemde çalışmıyor ne yazık ki. Bazılarının sisteminde çalışıyor, bazılarında çalışmıyor. Sorunun kaynağı ne kendi adıma bilmiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Unity yan paneli her zaman sabit kullanıyorum, küpü aktifleştirirsem sorun olmuyor.
Yan paneli gizlersek aynı sorun bende de var. Küp aktif / Unity panel gizli iken fare ile üzerine gidildiğinde panel gelmiyor.
Fakat "SUPER / WIN" tuşu her durumda çalışıyor.

candanozturk

Merhaba bende aynısı olmadı. Hatta değişik bir şey oldu. Herhangi bir dosyayı tutup sağ tarafa doğru götürdüğümde ekran kelebek gibi bir şey olup dönüyor. İkiye ayrılıyor.
Neyse şimdi en azından küp çalışmasa bile problem yok. bu arada super win tuşu windows tuşu mu? Bu işlemlerle ilgisi nedir acaba?

decent

candanozturk

Bu ayarlar çalışma alanını 4x4 yaptı.Yani 16 çalışma alanı oldu. Bu ayarın küple olan ilgisini pek anlamadım.

decent

Rakamları dilediğin gibi değiştirebilirsin, "ne ilgisi var? " için de aşağıdaki bağlantıya bakabilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=446.0

candanozturk

Az önce yaptığımız şekilde olmuş meğersem. ctrl alt ve mause sol tuşlarıyla yapıldığını bilseydim bu kadar uğraştırmazdım. Ben küpün sürekli ekranda durduğunu düşünüyordum.

Teşekkür ederim.