Unity Sol Paneldeki Simgeler Kayboldu

Başlatan hckr, 13 Temmuz 2012 - 09:11:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hckr

Merhaba,

Bugün bilgisayarımı açtığımda seçmiş olduğum simge teması devre dışı kalmış ve sol taraftaki simgeler kaybolmuştu.Simge temasını değiştirdim ancak yine de düzelmedi.

unity --reset-icons
komutunu verip düzeltmeyi denedim olmadı bu komutu uçbirimde verdiğimde bazı hatalar döndürüyor.
unity-panel-service: hiçbir işlem bulunamadı
Checking if settings need to be migrated ...no
Checking if internal files need to be migrated ...no
Backend     : gconf
Integration : true
Profile     : unity
Adding plugins
Initializing core options...done
Initializing composite options...done
DRM_IOCTL_I915_GEM_CONTEXT_CREATE failed: Invalid argument
Initializing opengl options...done
Initializing decor options...done
Initializing vpswitch options...done
Initializing snap options...done
Initializing mousepoll options...done
Initializing resize options...done
Initializing place options...done
Initializing move options...done
Initializing wall options...done
Initializing grid options...done
Initializing session options...done
Initializing gnomecompat options...done
Initializing animation options...done
Initializing fade options...done
Initializing unitymtgrabhandles options...done
Initializing workarounds options...done
Initializing scale options...done
compiz (expo) - Warn: failed to bind image to texture
Initializing expo options...done
Initializing ezoom options...done

(compiz:4779): GConf-CRITICAL **: gconf_client_add_dir: assertion `gconf_valid_key (dirname, NULL)' failed
WARN  2012-07-13 09:11:04 unity.favorites FavoriteStoreGSettings.cpp:139 Unable to load GDesktopAppInfo for 'ubiquity-gtkui.desktop'
Initializing unityshell options...done
ERROR 2012-07-13 09:11:04 unity.glib-gobject <unknown>:0 g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed
Setting Update "main_menu_key"
Setting Update "run_key"
Setting Update "launcher_hide_mode"
Setting Update "panel_opacity"
Setting Update "panel_opacity_maximized_toggle"
Setting Update "launcher_opacity"
Setting Update "edge_responsiveness"
WARN  2012-07-13 09:11:04 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/firefox.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 09:11:04 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-writer.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 09:11:04 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-calc.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 09:11:04 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-impress.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.

Kodun çıktısı bu yani sanırım bazı hatalar var ve bilgisayarımı yeniden başlatmamla düzelmedi.
Simgeler kayboldu derken kastım.Aslında olması gereken yerdeler ancak resimleri gözükmüyor.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity/+bug/762478
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity/+bug/729353
İki hata kaydı var.Ancak benim sorunumla aynı mı bilmiyorum bende normalde gözüküyordu.Bugün açtığımda kayboldu.
Sorunum hala çözülmedi unity'i sistemden tamamen kaldırıp tekrar kursam sorun çözülür mü?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2012 - 14:39:10

ubuntu forumunda da kayıtlar buldum ancak çözüm yazılmamış.

berat01

Tamamen kaldırmanın sorunu çözeceğini sanmıyorum. Çünkü anlaşılan yüklenecek sembollerin formatı sorun çıkartmış. Compiz ile hiç oynadın mı? Sorun belki orada olabilir.
Bunun için compiz ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12311.0

arpia

hckr

@berat01 compiz ile hiç oynamadım.Bu arada .config/compiz klasörü zaten yokmuş.
@arpia:
Kod (unity --reset) Seç

WARNING: Unity currently default profile, so switching to metacity while resetting the values

(metacity:3480): Gtk-WARNING **: Tema aygıtı module_path "pixmap" içinde bulunamadı,

(metacity:3480): Gtk-WARNING **: Tema aygıtı module_path "pixmap" içinde bulunamadı,

unity-panel-service: hiçbir işlem bulunamadı
Checking if settings need to be migrated ...no
Checking if internal files need to be migrated ...no
Backend     : gconf
Integration : true
Profile     : unity
Adding plugins
Initializing core options...done
compiz (core) - Warn: failed to receive ConfigureNotify event on 0x4c00003

compiz (core) - Warn: failed to receive ConfigureNotify event on 0x3e00046

compiz (core) - Warn: failed to receive ConfigureNotify event on 0x4600008

compiz (core) - Warn: failed to receive ConfigureNotify event on 0x4e00060

Initializing composite options...done
Initializing opengl options...done
Initializing decor options...done
Initializing vpswitch options...done
Initializing snap options...done
Initializing mousepoll options...done
Initializing resize options...done
Initializing place options...done
Initializing move options...done
Initializing wall options...done
Initializing grid options...done
Initializing session options...done
Initializing gnomecompat options...done
Initializing animation options...done
Initializing fade options...done
Initializing unitymtgrabhandles options...done
Initializing workarounds options...done
Initializing scale options...done
compiz (expo) - Warn: failed to bind image to texture
Initializing expo options...done
Initializing ezoom options...done

(compiz:3488): GConf-CRITICAL **: gconf_client_add_dir: assertion `gconf_valid_key (dirname, NULL)' failed
Initializing unityshell options...done
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000a4!
compiz (core) - Warn: this should never happen. you should probably file a bug about this.
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000a7!
compiz (core) - Warn: this should never happen. you should probably file a bug about this.
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000a7!
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000a9!
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000a9!
compiz (core) - Warn: unhandled ConfigureNotify on 0xc000ab!
WARN  2012-07-13 16:56:15 unity <unknown>:0 Failed to fetch type: /org/ayatana/bamf/window81789024 yolundaki nesnede `org.ayatana.bamf.window' gibi bir arabirim yok
Initializing staticswitcher options...done
WARN  2012-07-13 16:56:15 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/firefox.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 16:56:15 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-writer.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 16:56:15 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-calc.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
WARN  2012-07-13 16:56:15 unity.libindicator <unknown>:0 Desktop file '/usr/share/applications/libreoffice-impress.desktop' is using a deprecated format for its actions that will be dropped soon.
ERROR 2012-07-13 16:56:15 unity.glib-gobject <unknown>:0 g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed
Setting Update "main_menu_key"
Setting Update "run_key"

heartsmagic

echo $DESKTOP_SESSION ne diyor? Ayrıca .config/compiz değil ama .config/compiz-1 dizini olmalı. Compiz çalıştığı anda bu dizinin oluşması gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hckr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Temmuz 2012 - 17:05:45
echo $DESKTOP_SESSION ne diyor? Ayrıca .config/compiz değil ama .config/compiz-1 dizini olmalı. Compiz çalıştığı anda bu dizinin oluşması gerekiyor.
Kod (echo $DESKTOP_SESSION) Seç
ubuntu çıktı bu.
compiz-1 klasörünü de sildim şu anda.Sorun devam ediyor.

heartsmagic

Peki, yeni bir kullanıcı ekle geçici olarak. Sonra onunla bir oturum açmayı dene. Eğer sorun orada da devam ediyorsa sistem genelinde arayacağız bazı şeyleri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hckr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Temmuz 2012 - 17:17:59
Peki, yeni bir kullanıcı ekle geçici olarak. Sonra onunla bir oturum açmayı dene. Eğer sorun orada da devam ediyorsa sistem genelinde arayacağız bazı şeyleri.
Ekledim sorun aynen devam ediyor.

arpia

sudo apt-get update && sudo apt-get -y upgrade
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop

hckr

Alıntı yapılan: arpia - 13 Temmuz 2012 - 17:44:18

sudo apt-get update && sudo apt-get -y upgrade
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop

Sorun hala devam ediyor.Bu arada sorun oluştuğundan beri sistem hata veriyor.Hata raporu gönderiyorum.
Sorunun eklediğim bir depodan kaynaklanabileceğini düşünmekteyim.

cagriemer

Gorunmeyen simgeleri baslaticidan silip, programlardan birini actiginizda simgeyi gorebiliyor musunuz?

hckr

Alıntı yapılan: cagriemer - 13 Temmuz 2012 - 18:17:07
Gorunmeyen simgeleri baslaticidan silip, programlardan birini actiginizda simgeyi gorebiliyor musunuz?
Hiçbir simge gözükmüyor.Açtığım herhangi bir programın da simgeleri gözükmüyor.

arpia

sudo apt-get autoclean && sudo apt-get autoremove
sudo apt-get remove -y unity
sudo apt-get install -y unity
unity --replace

Fakat bu komutlardan sonra sorun çıkarmı emin değilim. Konuda deneyimi olan yönetici yada diğer arkadaşlarımız yorum yaptıktan sonra denerseniz sanırım daha iyi olacak.
remove unity hiç denemedim.

hckr

remove unity ile birlikte masaüstü ortamım gidecek.Gnome classic'e geçip denesem masaüstü gitmez değil mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2012 - 18:35:39

Alıntı yapılan: arpia - 13 Temmuz 2012 - 18:22:12

sudo apt-get autoclean && sudo apt-get autoremove
sudo apt-get remove -y unity
sudo apt-get install -y unity
unity --replace

Fakat bu komutlardan sonra sorun çıkarmı emin değilim. Konuda deneyimi olan yönetici yada diğer arkadaşlarımız yorum yaptıktan sonra denerseniz sanırım daha iyi olacak.
remove unity hiç denemedim.
Denedim,bir etkisi olmadı.Sorun devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2012 - 19:50:41

Bu arada sorunun iyice eklediğim depodan kaynaklandığını düşünüyorum.Ancak depoyu kaldıramıyorum bir şekilde. Kaldırdım ama sorun devam ediyor hala.
Sistemi baştan kurmayı düşünüyorum.

decent

rm -rf .gconf/apps/compiz*
rm -rf .cache/compizconfig-1/
rm -rf .config/compiz-1/
rm -rf .compiz*

setsid unity

setsid compiz --replace

sudo -s
setsid service lightdm restart

hckr

Malesef olmadı decent olmasını da beklemiyordum zaten.Çünkü yeni kullanıcı açınca da sorun çözülmemişti.Ubuntu zaten sürekli hata raporlayıp duruyor.Yeniden kurmak şart gibi.Ve kuracağım.

furkankalkan

bana sanki masaüstü ortamıyla ilgili bir sorun gibi geliyor çünkü bir ara ssh -x ile windowsta unity çalıstırmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyordum :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hckr

Alıntı yapılan: dewilman - 14 Temmuz 2012 - 00:09:55
bana sanki masaüstü ortamıyla ilgili bir sorun gibi geliyor çünkü bir ara ssh -x ile windowsta unity çalıstırmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyordum :D
Kaldırdık geri yükledik düzelmedi malesef  :( .Baştan kurdum ubuntuyu şu anda.Bence sistemle ilgili genel bir hata vardı.Saçma sapan depolar eklememden kaynaklanan.Sürekli hata raporu gönder penceresi geliyordu.

decent

Yeniden kurulum yapıldığına göre bu konuda aranacak çözüm kalmaz.
Kilit.