IronHide kurulumunda virtualgl hatası.

Başlatan desperado, 02 Temmuz 2012 - 14:36:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

desperado

Merhabalar;

Gerçekten forumda yaptığım aramalar sonucu aşağıda yazacağım soruna işaret eden bir başlık bulamadım. Var ise de affola..

12.04 kullanmaktayım ama daha stabil olduğunu düşündüğüm için optimus özellikli laptopuma ironhide kurmaya karar verdim.
sudo apt-get install ironhide

komutundan sonra aldığım hata\uyarı şu şekilde:
Bazı paketler kurulamadı. Bu, gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir işlemi uygulamaya
çalışmanızdan ya da gerekli bazı paketlerin henüz oluşturulmadığı kararsız bir dağıtım
kullanmanızdan kaynaklanabilir.
Aşağıdaki bilgi durumu çözmenize yardımcı olabilir:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
ironhide : Bağımlılıklar: virtualgl ama kurulabilir değil
E: Sorunları düzeltilemiyor, bozuk paketleri tutuyorsunuz.

İyi günler.
Uzun bir gece yolculuğu gibidir hayat uzunları yaksan da pek uzağı göremezsin.

if

@desperado, forumumuzdaki ironhide kurulumunu mu deniyorsunuz? ironhide yerine bumblebee kurunuz, açıklaması aynı konuda mevcut.

speakerXXL

Hata almanızın nedeni ilgili PPA kaynağında Ubuntu 12.04 için virtualgl paketinin derlenememiş olmasıdır.

https://launchpad.net/~mj-casalogic/+archive/ironhide/+sourcepub/2428960/+listing-archive-extra

desperado

@if Ben de Bumblebee kurulumu yaptım geri dönüş yapamadım iş çıkışı alel acele kurdum zaten deneme fırsatını şimdi buldum. Sitemizdeki Bumblebee kurulumu sanırım daha önceden yüklü olduğu varsayılarak yapılmış ya da ben anlatımdaki uninstall komutunu çözemedim projenin kendi sitesindeki adımları takip ederek kolayca kurdum şimdi çok memnunum essentials paketleri kurmamış olmamdan dolayı olduğunu düşünüyorum ben ilgilendiğiniz için teşekkür ederim sorunum çözüldü :)
Uzun bir gece yolculuğu gibidir hayat uzunları yaksan da pek uzağı göremezsin.