[Çözüldü] Firefox' un Abobe Flash Player' ı Engellemesi

Başlatan blacksnow, 14 Temmuz 2015 - 23:37:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blacksnow

Bugün Youtube' da video izlerken bir uyarı gördüm.Sonra araştırdığımda Adobe Flash Player' da güvenlik açıklarını olduğunu ve Firefox' un bu yüzden engellediğini öğrendim.AFP yeni güncelleme yapmış(18.0.0.209).Bu güncellemeleri Windows ile yaptım.Linux için Adobe flash desteğini 11.2 sürümünde bitirmiş fakat güvenlik güncellemeleri devam ediyordu.Şuan sistemi güncellediğimde herhangi bir güncelleme yok.

Şu anda AFP eklentisini kaldırdım ve hangi siteyi açtıysam her video açılıyor.Çoğu site HTML5 video oynatıcı kullandığından sanırım.Şimdi bu şekilde devam mı etmeliyim yoksa AFP' nin Linux için bir güvenlik güncellemesi çıkarmasını mı beklemeliyim yada başka bir flash player mı kullanmalıyım?

Son olarak şu an hangi flash player' ı kullanıyorsunuz yada kullanmıyorsanız cevaplarınızda belirtirseniz bu da karar vermemde yardımcı olabilir.Şimdiden teşekkürler.

betseg

Ben Chromium'da sadece oyun oynarken (Happy Wheels :D ) Pepper Flash'ı açıyorum. Hem zaten yıl olmuş 2015, Java mı kaldı, Flash mı kaldı, her şey HTML5 ile yapılıyor.

blacksnow

Aynen benim de sadece oyun oynarken lazım oluyor(haxball :) ).Onu da Windows üzerinde oynuyorum zaten.O zaman Chromium kurup sizin gibi Pepper Flash ile flash ihtiyacımı gidermem mantıklı gibi.Teşekkürler.

Düzenleme: Ayrıca bir şey sormak istedim.Adobe Flash Player eklentisini kaldırmadan Youtube' da dahi hiçbir video açamıyordum.Neden HTML5 geçerli olmuyordu AFP engellediği zaman?

ata1

blacksnow

Benim bahsettiğim firefox tarayıcısıydı.Eğer flash player' ı eklentilerden devre dışı bırakırsam HTML5 kullanıyor.Teşekkürler.

ata1

o tarayıcıda nasıl bilemiyorum HTML5  eklentisi onda da olmalı aslında .bu şekilde
hayırlı formlar.
ben de chromium'da sizin dediğiniz gibi sanıyordum öyle olmadığını öğrendim sonradan

blacksnow

Alıntı yapılan: eral - 15 Temmuz 2015 - 00:59:14
o tarayıcıda nasıl bilemiyorum HTML5  eklentisi onda da olmalı aslında .bu şekilde
hayırlı formlar
Sanırım var, bugüne kadar hiç bakmamıştım.Artık zaten ihtiyacım da kalmadı.