tema değiştirme

Başlatan hazar1907, 22 Haziran 2012 - 21:47:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hazar1907

arkadaşlar ben ubuntuda yeniym.pardus kullanıyodum kde ye alıştım ama ubuntuda tema değiştiremiyorm nasıl yapacağim?

kubuntu kurmayı denedim olmadı bilgisayar tanimiyor wubide sorun çıkıyor.buna alışayım barı

furkankalkan

Konuyu buraya açtığınız için soruyorum ? Gnome Shell mi kullanıyorsunuz ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hazar1907

kurulduğu zaman ne geliyorsa onu kullanıyorum.yanı tam olarak bilmiyorum

NightBlue

Ev dizini içine
.themes
adında bir klasör açıp onun içine gnome look tan indirdiğiniz gtk 3 temalarını arşivden çıkaracaksınız.Tabi bunun için gnome tweak tool kurmanız lazım synaptikten kurun veya ubuntu yazılım merkezinden gelişmiş ayarlar ı kurun.Simge teması için ise
.icons adında bir klasör açın.Oda aynı şekilde dosyaları arşivden çıkarıp içine atın klasörün.Gnome tweak tool veya advanced setting olarak geçer.Açın themes kısmından ayarlayın.

hazar1907

ew Ev dizini derken sağ taraftaki kısayollardaki sanırım, oraya çıkardım ama olmadı :/

Not: ew değil. lütfen normal Türkçe'si neyse onu kullanalım.

NightBlue

ev dizini indirilenler resimler belgeler tarzı klasörlerin olduğu bölüm.Themes veya icons yazarken başına nokta koydunuzmu ?

hazar1907

koymadım. sanırım koymalıyım :)

Erdi

Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp masaüstü arkaplanını değiştire basın.  Açılan ekrandan temalar sekmesine geçin. Karşınıza 3-5 çeşit tema çıkacaktır. Beğendiğinizi seçebilirsiniz. Beğenmezseniz http://art.gnome.org/themes/ adresinden yeni temalar indirebilirsiniz. İndirirken Firefox'ta varsayılan olarak gelen tema yükleyicisi ile aç seçeneğini seçerseniz yeni kurulan temalara bahsettiğimiz menüden ulaşabileceksiniz. Umarım işinize yarar.